WARSZAWA: 11:40 | LONDYN 09:40 | NEW YORK 04:40 | TOKIO 18:40

Drony przeciw śmieciom

Dodano: 09 lut 2022, 10:51

Port w Antwerpii, drugi co do wielkości europejski port morski będzie korzystał z dronów, aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz poprawić ochronę środowiska naturalnego. Drony będą krążyć nad portem kilka razy w ciągu dnia.
Każdego roku w porcie w Antwerpii zbiera się około 50 ton pływających śmieci. Są to przede wszystkim: plastik, drewno, tektura, materiały organiczne i liny cumownicze. Dla portu niezwykle ważne jest jak najszybsze wykrywanie i usuwanie tych odpadów. Nie jest to łatwe zadanie ponieważ całkowita powierzchnia portu obejmuje ponad 120 km². Dzięki możliwościom jakie daje obserwacja terenów portowych z użyciem dronów, możliwe będzie szybkie zlokalizowanie zanieczyszczeń i wykrycie ewentualnych sprawców.

Port of Antwerp

Na podstawie obrazów z dronów, specjalna aplikacja stworzy mapę, która wskaże, gdzie znajdują się unoszące się w powietrzu śmieci.
Według Zarządu Portu w Antwerpii wykorzystanie dronów będzie odgrywało coraz większą rolę w porcie przyszłości. Jednym z celów jest stworzenie sieci autonomicznych dronów, które na bieżąco będą mogły dostarczać informacje o różnych działaniach portowych i wspierać jednostkę ds. Bezpieczeństwa i Ochrony Portu (HSS) oraz jej partnerów w zakresie bezpieczeństwa. Rodzaje zadań, które można wykonać z pomocą dronów, obejmuje między innymi: inspekcję infrastruktury, zarządzanie nabrzeżami oraz wykrywanie wycieków ropy lub unoszących się w akwenach portowych nieczystości.

Port w Antwerpii obsługuje rocznie około 240 milionów ton ładunków i jest siedzibą największego klastra chemicznego w Europie. Port zapewnia, bezpośrednio i pośrednio około 143 000 miejsc pracy.

Antwerp

Fot. Port of Antwerp

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin