WARSZAWA: 03:28 | LONDYN 01:28 | NEW YORK 20:28 | TOKIO 10:28

Dwa należące do DFDS promy zmieniają właściciela

Dodano: 25 cze 2018, 23:15

Firma DFDS sprzedaje dwa promy. Dwie znane z obsługi rejsów na Morzu Bałtyckim jednostki staną się teraz własnością ukraińskiego armatora.
DFDS zawarło właśnie porozumienie z firmą Ukrferry. Na mocy umowy dwie jednostki typu ro-pax – Kaunas Seaways oraz Vilnius Seaways – staną się własnością ukraińskiego operatora. W ostatnim czasie oba statki były już eksploatowane przez Ukrferry, ale do tej pory na podstawie umowy czarterowej. Promy obsługiwały połączenia na Morzu Czarnym.
O pierwszym z promów było w ostatnich miesiącach głośno ze względu na imigrantów, którzy na jego pokładzie próbowali dostać się z Turcji na Ukrainę, a potem dalej na północ Europy. Ze względu na to, że nikt nie chciał ich przyjąć, „pasażerowie na gapę” przez długi czas mieszkali na pokładzie statku.
Prom Kaunas Seaways został zbudowany w 1989 r. i był eksploatowany przez Ukrferry od lipca 2015 r. Drugi z promów – zbudowany w 1987 r. Vilnius Seaways – był użytkowany przez ukraińskiego przewoźnika od czerwca 2013 r. Oba w przeszłości służyły do obsługi siatki połączeń na Morzu Bałtyckim.
DFDS zarobi na transakcji ok. 20 milionów koron duńskich (blisko 12 milionów złotych). Operacja ta zostanie uwzględniona w rocznym wyniku finansowym firmy.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin