WARSZAWA: 07:16 | LONDYN 05:16 | NEW YORK 00:16 | TOKIO 14:16

Dwie popularne firmy łączą siły. Powstał nowy gracz

Dodano: 28 Gru 2018, 7:19

Dwa duże przedsiębiorstwa – Anek Lines oraz Smolny – łączą swoje siły. W ramach wspólnego przedsięwzięcia zaoferują przewozy promowe w obszarze Bałtyku. Nowa spółka ma stać się ważnym graczem na rynku.
O porozumieniu osiągniętym przez obie firmy poinformował dziennik „Kommiersant”. Ponad połowa udziałów (51 procent) w nowej spółce będzie we władaniu rosyjskiej firmy Smolny. Popularny grecki armator wniesie zaś do nowej firmy prom. Będzie to zbudowany w 1984 r. w Gdyni statek El. Venizélos, który może przyjąć na pokład 2500 pasażerów.
Oprócz dwóch wymienionych firm udziałowcami w firmie będą również spółki: Litinus Group i Prime Bulk, działające odpowiednio w branży nieruchomości oraz pośrednictwie inwestycyjnym.
Nowa spółka powstała z inicjatywy firmy Smolny, która już od jakiegoś czasu poszukiwała inwestora, który pomoże w obsłudze połączeń pomiędzy Petersburgiem a Helsinkami, Sztokholmem oraz Tallinnem. Przewiduje się też możliwość rozszerzenia działalności na trasę Kaliningrad-Ryga. Niewykluczone, że statek będzie kursował pod rosyjską banderą. Obecnie trwają rozmowy na ten temat.
Zgodnie z planem nowa spółka ma rozpocząć działalność operacyjną w kwietniu przyszłego roku

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-24

1 EUR - 4,5176 1 USD - 3,7145
1 CHF - 4,0959 1 GBP - 5,2607

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin