WARSZAWA: 01:23 | LONDYN 23:23 | NEW YORK 18:23 | TOKIO 08:23

Dzień otwarty Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego

Dodano: 10 lip 2017, 20:08

Bałtycki Terminal Kontenerowy, już po raz piąty organizuje w najbliższą sobotę, tj. 15 lipca, Dzień Otwarty – na który zaprasza na ulicę Kwiatkowskiego 60 wszystkich letników i mieszkańców Trójmiasta.
Wszyscy, którzy w godzinach od 9 do 14 pojawią się w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym, będą mogli zwiedzić – na co dzień niedostępny – najnowocześniejszy terminal kontenerowy w Porcie Gdynia. Zwiedzający, podobnie jak w latach ubiegłych, zobaczą z bliska – a nawet samemu – pokierują dźwigami samobieżnymi, ciągnikami terminalowymi czy też reachstackerami. Podziwiać będzie można również nowoczesny sprzęt przeładunkowy w postaci suwnic samobieżnych RTG oraz suwnic nabrzeżnych. Dla najmłodszych Bałtycki Terminal Kontenerowy przygotował miasteczko atrakcji, gdzie w atmosferze pikniku rodzinnego, będzie można oddać się swawolnej zabawie oraz uczestniczyć w licznych konkursach oraz zabawach edukacyjnych. Tradycyjnie już Bałtycki Terminal Kontenerowy w Dniu Otwartym wspierać będą liczni partnerzy jak m.in. Morski Instytut Rybacki wraz z Akwarium Gdyńskim oraz firma połowu i przetwórstwa ryb GADUS. Dużą atrakcją będzie również wizyta na portowych holownikach firmy holowniczej FAIRPLAY. Swój sprzęt zaprezentują również Portowa Straż Pożarna oraz Służba Celna.
– Obecnie Dzień Otwarty BCT na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez w Gdyni – podkreśla Krzysztof Szymborski, prezes Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. – Dzień otwarty BCT to dzisiaj jedyna możliwość, aby raz w roku zobaczyć gdyński port od środka i zapoznać się z pracą portowego terminala. Jako jedyni wśród gdyńskich portowych terminali dosłownie przybliżamy port i to nie tylko mieszkańcom Trójmiasta…
Wydarzeniem towarzyszącym Dniu Otwartemu BCT jest wernisaż malarstwa i grafiki „Osobliwe zgrupowanie w kontenerze”. Kontenery i suwnice zainspirowały czworo artystów, którzy swoją wizję wyjątkowości terminalu kontenerowego w Gdyni zaprezentują właśnie… w kontenerze. Na wystawie zobaczymy prace Danuty Hajdas, Karola Lewalskiego, Macieja Sobierajskiego i Magdaleny Tusk.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin