WARSZAWA: 13:44 | LONDYN 11:44 | NEW YORK 06:44 | TOKIO 20:44

Dzień otwarty w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie.

Dodano: 21 mar 2017, 19:50

21 marca w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny i tradycyjnym „dniu wagarowicza” Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie zaprosiło uczniów gimnazjów na Dni Otwarte. Szkoła znajdująca się przy ul. Hożej e Szczecinie oferuje kierunki kształcenia, które w przyszłości zapewnią młodym ludziom poszukiwany na rynku pracy zawód i godziwe wynagrodzenie.
– Szkoły zawodowe, które w ostatnim czasie były marginalizowane, wracają do łask. Dobry zawód zdobyty w nowoczesnej, oferującej nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także możliwości rozwoju własnych zainteresowań placówce to kapitał, który można rozwijać przez całe życie – mówiła dziś uczniom Elżbieta Moskal, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie.
O zapotrzebowaniu pracodawców na absolwentów szkół technicznych mówili właściciel firmy PARTNER-SHIP Krzysztof Ozygała oraz kapitan żeglugi śródlądowej Bartosz Fabiańczyk. O swojej drodze zawodowej, wiodącej przez wiele firm związanych z gospodarką morską, opowiadał prezes stowarzyszenia Odrą w Świat Zbigniew Antonowicz. O idei klastrów, jako stowarzyszeń przedsiębiorców i osób promujących określoną ideę np. klastrów morskich mówiły przedstawicielki Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego.
Dla uczniów ZCEMiP przygotowało wiele atrakcji. Było zwiedzanie pracowni szkoły, nauka wiązania węzłów żeglarskich, pokaz udzielania pierwszej pomocy i strzelanie z replik broni palnej. Dzięki ciekawej ofercie uczniowie spędzili „dzień wagarowicza” w szkole i zapewne wcale tego nie żałowali. Prawdopodobnie część z osób, które dziś odwiedziły szkołę na Hożej 6 w Szczecinie jako goście, wróci tu wkrótce jako uczniowie.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-27

1 EUR - 4,3067 1 USD - 3,9682
1 CHF - 4,5113 1 GBP - 5,0353

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin