WARSZAWA: 06:49 | LONDYN 04:49 | NEW YORK 23:49 | TOKIO 13:49

Dzień Strażaka w Porcie Gdańsk

Dodano: 22 maj 2015, 15:13

Jak co roku, w Porcie Gdańsk z inicjatywy Straży Ochrony Portu Gdańsk Sp. z o.o. oraz Portowej Straży Pożarnej „Florian” Sp. z o.o., w dniu 21 maja 2015 roku przy Basenie Roboczym zorganizowano uroczyste obchody Dnia Strażaka.
Uroczystość, podobnie jak w latach poprzednich była doroczną okazją do uhonorowania najwybitniejszych i najbardziej ofiarnych przedstawicieli straży pożarnej, którym wręczono okolicznościowe dyplomy i medale „Za zasługi dla pożarnictwa”.
Zawód strażaka, jak podkreślił w swojej przemowie Jerzy Melaniuk – Wiceprezes Zarządu ds. Infrastruktury Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA to niezwykle stresogenna, ofiarna i zarazem odpowiedzialna praca, w której podstawowym elementem warunkującym jej wykonywanie jest bezpieczeństwo. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. docenia tę mozolną i niezwykle ważną dla portu działalność oraz widzi konieczność ciągłego podejmowania wysiłków na rzecz ochrony i bezpieczeństwa w porcie, do którego oprócz oddanych i rzetelnych strażaków potrzebny jest sprawny, nowoczesny i niezawodny sprzęt.
W Porcie Gdańsk w chwili obecnej tzw. ładunki niebezpieczne, w tym m.in. paliwa płynne i węgiel stanowią około połowę portowych przeładunków. Wkrótce do użytku oddany zostanie także pierwszy etap budowanego terminalu naftowego, który obejmować będzie 6 zbiorników na ropę naftową, co także wpłynie na wzrost ilości towarów niebezpiecznych w porcie.
Musimy mieć na uwadze zatem, że nasze bezpieczeństwo zależy właśnie od strażaków, sprzętu jakim dysponują i zarządzania tym rozległym obszarem portowym – mówił Wiceprezes Melaniuk.
Na zakończenie uroczystości, zebrani goście mieli okazję obejrzeć galę wodną statków pożarniczych oraz zapoznać się z unikatowym w Polsce Północnej wysokociśnieniowym innowacyjnym systemem Cobra z funkcją cięcia strumieniem wody, który jest w stanie przebić się przez najtwardsze materiały, choćby metal, czy beton. To najnowocześniejszy sprzęt gaśniczy, który znajduje się na wyposażeniu zespołów strażackich dbających o bezpieczeństwo właśnie w porcie, kompleksie morskim, który dzięki trudom zastępów pożarniczych można z pełną odpowiedzialnością nazwać bezpiecznym.
W imieniu Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA z okazji Dnia Strażaka składamy serdeczne podziękowania wszystkim strażakom za pracę na rzecz bezpieczeństwa w porcie, a w szczególności Straży Ochrony Portu Gdańsk Sp. z o.o. oraz Portowej Straży Pożarnej „Florian” Sp. z o.o. – organizatorom obchodów Dnia Strażaka w Porcie Gdańsk.
11
12
1

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-22

1 EUR - 4,6069 1 USD - 4,3269
1 CHF - 4,7752 1 GBP - 5,3020

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin