WARSZAWA: 21:29 | LONDYN 19:29 | NEW YORK 14:29 | TOKIO 04:29

Energa Yacht Racing zdobywa brąz Mistrzostw Europy w St. Petersburgu

Dodano: 07 cze 2015, 19:42

Przemysław Tarnacki wraz z załogą Energa Yacht Racing wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w zakończonych właśnie regatach Sails of White Nights w St. Petersburgu.
Spektakularne regaty Sails of White Nights od czwartku rozgrywane były samy centrum Sankt Petersburga w tle zabytkowego Ermitaża, Newskiego Prospektu czy Twierdzy Pietropawłowskiej na rzece Newa. Oprócz załogi Tarnackiego na starcie pojawiło się 9 załóg z Rosji, Szwecji, Włoch, Francji, Niemiec i Finlandii.
Energa Yacht Racing zakończyła rundę „każdy z każdym”, tzw. Round Robin z kompletem zwycięstw, dzięki czemu awansowała bezpośrednio do półfinałów. Tam niestety polska załoga przegrała z wybitnie dziś żeglującym Francuzem Pierre Quirog.
Wygraną walkę o 3 miejsce Przemysław Tarnacki stoczył z włoską załogą Valerio Galati.
„Jestem bardzo zadowolony z brązowego medalu. Podium Mistrzostw Europy dziś wcale nie było dla nas takie oczywiste. W półfinale nie daliśmy rady świetnie żeglującym Francuzom, którym widocznie pasował porywisty wiatr i nierówny prąd na rzece. Z kolei podczas wyścigów o 3. miejsce zostaliśmy kilkukrotnie ukarani, ale na szczęście udało nam się wywrzeć presję na przeciwniku i on również otrzymał kary od arbitrów. Ostatecznie, po dniu pełnym wrażeń to my dwukrotnie przekroczyliśmy metę przed włoską załogą i upragniony medal jest nasz” powiedział Przemysław Tarnacki po zakończeniu regat.
Natomiast w finałowej rozgrywce Wladimir Lipavski (Rosja) pokonał Francuza Pierre Quirog i to on został Mistrzem Europy EUROSAF w Match Racingu 2015.
Załoga Energa Yacht Racing startowała w składzie: Przemysław Tarnacki (sternik, Gdańsk), Filip Pietrzak (trymer grota, Olsztyn), Przemysław Płóciennik (trymer żagli przednich, Gdansk).
Energa_Yacht_Racing_RHajduk-100
Energa_Yacht_Racing_RHajduk-006

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin