WARSZAWA: 19:13 | LONDYN 17:13 | NEW YORK 12:13 | TOKIO 02:13

EPG pracuje dla LOTOS Petrobaltic

Dodano: 18 lis 2015, 9:32

Energomontaż-Północ Gdynia współpracuje przy wykonaniu konstrukcji stalowej modułu produkcyjnego (M3) na platformę „Petrobaltic”. Zlecenie obejmuje wykonanie konstrukcji stalowej (primary and secondary steel). Klient zamówił też w EPG wykonanie kolejnej konstrukcji dla modułu turbogeneratora (M4).
Pierwszy z zamówionych modułów to moduł produkcyjny służący do separacji ropy. Zgodnie z zamówieniem, konstrukcja stalowa modułu zostanie dostarczona w kilku częściach, co ułatwi transport konstrukcji.
W kolejnym etapie Energomontaż-Północ Gdynia wykona konstrukcję modułu turbogeneratora M4. Moduł ten składa się z czterech pokładów. Kontrakt zakłada dostarczenie scalonej części dolnej modułu (składającej się z pokładu 1 i 2) oraz oddzielnie pokładów 3 i 4. Cała konstrukcja będzie ważyć 176 ton i po wyposażeniu w urządzenia i instalacje zostanie zamontowana w części rufowej platformy „Petrobaltic”. Dostawę konstrukcji do zamawiającego planuje się na koniec stycznia 2016 r.
Współpraca EPG Grupą LOTOS przy budowie modułów procesowych to jeden z elementów przebudowy platformy „Petrobaltic” na morskie centrum produkcji ropy naftowej. Zgodnie z zapowiedziami Zarządu LOTOS Petrobaltic przebudowana platforma „Petrobaltic” będzie pracowała na złożu B8, zlokalizowanym w polskiej strefie ekonomicznej Bałtyku. Obecnie trwa wstępne wydobycie z tego złoża za pomocą platformy wiertniczej „LOTOS Petrobaltic”. Dzienne wydobycie ze złoża B8 wynosi 1,5 tys. baryłek i wzrośnie pod koniec roku do 3 tys. baryłek.
Lotos Petrobaltic 2014 10 30-7611-4