WARSZAWA: 01:25 | LONDYN 23:25 | NEW YORK 18:25 | TOKIO 08:25

Europejski armator zamawia nowy prom

Dodano: 17 mar 2017, 8:48

Australijska stocznia Strategic Marine zbuduje dwa nowe promy. Jeden z nich powstanie dla europejskiego armatora – firmy Pentland Ferries.
Pentland Ferries to szkocki operator promowy, który podpisał właśnie kontrakt na budowę 85-metrowego katamaranu. Jednostka będzie mogła przyjąć na pokład 430 pasażerów oraz 98 pojazdów osobowych. Zgodnie z planem jej budowa powinna się zakończyć w połowie przyszłego roku. Statek ma zacząć wtedy obsługiwać połączenie pomiędzy szkockim Gills Bay a St. Margaret’s Hope na Orkadach (należący do Szkocji archipelag położony na północ od wybrzeża Szkocji).
Oprócz tego Strategic Marine (stocznia posiada swoje zakłady w Australii, Wietnamie, Singapurze i Meksyku) podpisało też kontrakt z azjatyckim przewoźnikiem promowym, którego nazwy nie ujawniono. Dzięki temu powstanie 40-metrowy prom pasażerski dużych prędkości, który pomieści do 418 pasażerów.
„Z zadowoleniem informujemy o nowych zamówieniach, które wpłynęły w I kwartale br., a także przywitać nowych członków w wielkiej rodzinie klientów, którzy posiadają statki zbudowane przez Strategic Marine” – powiedział Mark Schiller, dyrektor Strategic Marine.
Pentland Ferries nie jest jedynym europejskim operatorem promowym, który w najbliższym czasie otrzyma promy zbudowane przez Strategic Marine. W zakładach w Vung Tau w Wietnamie powstają dwa nowe promy pasażersko-towarowe napędzane paliwem LNG dla holenderskiego armatora Rederij Doeksen. Będą miały po 70 metrów długości i wykonane zostaną z ultralekkich materiałów. Na pokład będą mogły przyjąć 600 pasażerów.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin