WARSZAWA: 22:51 | LONDYN 20:51 | NEW YORK 15:51 | TOKIO 05:51

EWM- najwyższej jakości urządzenia do spawania i cięcia metali dostępne w Szczecinie

Dodano: 02 sty 2018, 15:20

Światowy potentat w dziedzinie produkcji nowoczesnych urządzeń spawalniczych, niemiecka firma EWM, otworzyła swój oddział w Szczecinie.
Firma oprócz sprzedaży sprzętu spawalniczego oferuje także wszechstronny, profesjonalny serwis i doradztwo w doborze odpowiedniego sprzętu, będzie także organizować pokazy spawalnicze, na których prezentowane będą najnowsze rozwiązania techniczne. Dzięki EWM wszystko, co najlepsze w spawalnictwie, jest już dostępne w Szczecinie.

Ale EWM to nie tylko spawanie, to także różnego rodzaju nowoczesne urządzenia do cięcia i obróbki stali najlepszych światowych producentów (między innymi japońskiej firmy KOIKE i amerykańskiej Hypertherm), zarówno dla wielkich firm przemysłowych jak i małych warsztatów rzemieślniczych.
Kilka dni temu do szczecińskiej siedziby firmy EWM przy ulicy Gdańskiej 13A dostarczone zostało bardzo nowoczesne urządzenie, umożliwiające wykroje elementów w blachach stalowych o grubości do 120 mm.
Niewątpliwym atutem jest możliwość cięcia plazmowego, z zastosowaniem urządzeń światowego lidera w tej dziedzinie – amerykańskiej firmy Hypertherm, (możliwe jest także zastosowanie palników innych producentów) blach stalowych o grubości do 35 mm oraz możliwość gazowego przepalania blach o grubości do 120 mm przy zastosowaniu jednej maszyny. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne wykorzystanie miejsca w warsztacie (wymiary pola roboczego to: 1500 mm x 3000 mm), ponieważ na jednym stole roboczym możliwe jest przepalanie dwoma sposobami. Jest to także oszczędność czasu (nie trzeba przenosić obrabianych elementów na inne urządzenie) oraz energii, gdyż technologia zastosowana przez japońskich producentów z firmy KOIKE, która od ponad 100 lat zajmuje się produkcją urządzeń do cięcia metali, minimalizuje zużycie energii elektrycznej, co przekłada się bezpośrednio na niższe rachunki za prąd.

Dostępne w Szczecinie urządzenie spełnia najwyższe standardy ekologiczne. Wszystkie opary powstające podczas procesu cięcia są zasysane od dołu z poszczególnych części stołu roboczego, a następnie filtrowane przez specjalny system filtrów o łącznej powierzchni 35 m2 i usuwane na zewnątrz.
Takie rozwiązanie sprawia, że opary powstające podczas przepalania nie wydostają się do pomieszczenia warsztatowego, co znacząco poprawia komfort pracy wszystkich pracowników.
W cenie zakupu nabywca otrzymuje gratis całość oprogramowania niezbędnego do pracy. Urządzenie współpracuje z popularnym programem Auto CAD, co znacznie ułatwia obsługę i pozwala na oszczędność kosztów związanych z zakupem dodatkowego, specjalistycznego oprogramowania.
Urządzenie doskonale sprawdzi się w małych i średnich firmach zajmujących się budową konstrukcji stalowych. Identyczne zestawy pracują już w firmach w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.
Cały zestaw można obejrzeć i co ważne, na miejscu przetestować oraz uzyskać pomoc i doradztwo techniczne w siedzibie firmy EWM Polska w Szczecinie przy ul. Gdańskiej 13 A. Kontakt telefoniczny: 503 440 190.