WARSZAWA: 02:52 | LONDYN 00:52 | NEW YORK 19:52 | TOKIO 09:52

Fincantieri zbuduje dla Viking Cruises dwa wycieczkowce

Dodano: 26 cze 2024, 10:13

Włoska grupa stoczniowa Fincantieri zbuduje dla Viking Cruises dwa statki wycieczkowe, które zostaną dostarczone w 2028 i 2029 roku. Nowe jednostki zostaną zbudowane zgodnie z najnowszymi zasadami ochrony środowiska i przepisami żeglugowymi oraz będą wyposażone w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa.

Statki będą należeć do segmentu małych wycieczkowców, ich tonaż brutto wyniesie 54 300 ton i będą mogły jednorazowo przewieźć 998 pasażerów w 499 kabinach.
– To zamówienie jeszcze bardziej umacnia nasze relacje z Viking i ustanawia Fincantieri jako partnera dla armatorów poszukujących statków nadających się zarówno do obecnych, jak i przyszłych źródeł energii. Fincantieri i Viking wspólnie przewodzą branży żeglugowej na drodze do zerowego stopnia emisji netto. Dzięki temu kontraktowi Fincantieri potwierdza swój silny portfel zamówień i reputację długoterminowego partnera w sektorze rejsów wycieczkowych – zaznaczył Pierroberto Folgiero, prezes i dyrektor zarządzający Fincantieri
Kontrakt ten ma potwierdzać pełne ożywienie na rynku statków wycieczkowych i jego silną dynamikę, z liczbą pasażerów powracającą do poziomu sprzed pandemii.
W ramach wieloletniej współpracy Fincantieri zbudowała dla Viking Cruises łącznie 20 statków, wśród których są dwie jednostki ekspedycyjne.
Wszystko wskazuje na to, że współpraca będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin