WARSZAWA: 19:16 | LONDYN 17:16 | NEW YORK 12:16 | TOKIO 02:16

Finneco III dla Finnlines

Dodano: 25 lis 2021, 22:06

W chińskiej stoczni China Merchants Jinling Shipyard zwodowano trzecią z serii jednostek ro- ro, Finneco III dla Finnlines.
Statki z nowej serii Finneco będą miały długość 238 m, długość linii ładunkowej wyniesie 5 800 metrów i będzie o 40% większa niż na jednostkach dotychczas eksploatowanych przez Finnlines.
Nowe statki zmniejszą negatywny wpływ żeglugi na środowisko i poprawią efektywność energetyczną. Systemy akumulatorów litowo-jonowych umożliwią wizyty w portach o tzw. zerowej emisji.

Finnlines

default

Fot. Finnlines

Realizowany przez Finnlines program budowy nowych jednostek o wartości 500 milionów euro obejmuje trzy hybrydowe statki typu ro-ro i dwa ekologiczne statki typu ro-pax Superstar. Hybrydowe statki typu ro-ro będą eksploatowane na Bałtyku i Morzu Północnym od roku 2022.
-Poprawiamy nasze wyniki, jednocześnie zmniejszając wpływ naszej floty na środowisko. Statki hybrydowe będą jednymi z najbardziej innowacyjnych i wydajnych statków na świecie i stanowią część inwestycji, które podejmujemy w odpowiedzialną i zrównoważoną działalność naszej floty – mówi Emanuele Grimaldi, dyrektor generalny Finnlines.

Finnlines 2

Fot. Finnlines

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin