WARSZAWA: 19:46 | LONDYN 17:46 | NEW YORK 12:46 | TOKIO 02:46

Finnlines z dofinansowaniem na ochronę środowiska i utrzymanie konkurencyjności

Dodano: 28 lip 2015, 10:27

W ramach programu Connecting Europe Facility (CEF) Unia Europejska przyznała 17,9 mln Euro dofinansowania dla Finnlines i jego spółek zależnych na inwestycje środowiskowe w sektorze linii żeglugowych.
Trzy główne połączenia obsługiwane przez operatora Finnlines są częścią Europejskich Autostrad Morskich i tym samym stanowią istotną część infrastruktury łączącej Finlandię z resztą Europy. Wspólnie z partnerami i operatorami portów z Finlandii, Niemiec, Belgii i Hiszpanii przeznaczono na inwestycje w sumie 60 milionów euro w celu sprostania wyzwaniom wynikającym z dyrektywy siarkowej, a także zapobiegając przenoszeniu transportu ładunków z morza na ląd w ramach tych trzech połączeń.
Istotną część podjętych działań stanowi program inwestycyjny Finnlines, którego celem jest reedukacja emisji spalin i poprawa efektywności energetycznej statków poprzez zmianę konstrukcji łopat śruby i poprawę właściwości steru.
Finnlines był głównym wnioskodawcą o fundusze unijnie. W ramach swoich działań przewoźnik złożył wnioski o dofinansowanie na kwotę 88,4 miliona euro, z czego część działań została zaakceptowana i sfinansowana.
Budżet programu inwestycji w ochronę środowiska przyjęty przez Finnlines wyniesie 100 mln EUR i obejmuje wszystkie świadczone usługi i całą flotę 22 eksploatowanych jednostek.
Finnlines należy do grupy operatorów promowych najlepiej wyposażonych w zakresie innowacyjnych technologii na rynku stałych połączeń.
5e04c3e1_3945906316_b9a70cc41a_z
Źródło: promy24.com