WARSZAWA: 02:38 | LONDYN 00:38 | NEW YORK 19:38 | TOKIO 09:38

Firma Nauticor dostarczy LNG do portu w Rostocku

Dodano: 16 gru 2019, 6:38

Na początku grudnia 2019 r. należąca do niemieckiego armatora Nauticor GmbH & Co. KG największa na świecie bunkierka LNG (bunker supply vessel) „Kairos”, otrzymała pierwszą licencję na prowadzenie operacji bunkrowania w porcie w Rostocku. Zezwolenie długoterminowe zostało wydane przez władze portu w Rostocku i będzie ważne przez następne lata.
-Przejście od dostaw LNG ciężarówką do rozwiązania dostawy od statku do statku jest naturalnym krokiem w rozwoju działalności Nauticor w zakresie dostaw LNG w Rostocku -powiedział -Richard Schröder, dyrektor ds. Finansów firmy Nauticor.
Zezwolenie na prowadzenie operacji bunkrowania LNG między statkami w największym niemieckim porcie Morza Bałtyckiego będzie stanowić podstawę do dostarczania LNG różnym klientom. Przygotowania do dostarczania LNG na ich statki już trwają, a pierwsze operacje zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych tygodni.
-Udzielając zezwolenia na pierwszy statek dostarczający paliwo LNG w porcie w Rostock, robimy następny krok w kierunku bardziej zrównoważonej żeglugi. Jesteśmy przekonani, że bunkrowanie LNG może stać się standardową operacją w naszym porcie – powiedział Jens Scharner, dyrektor zarządzający portu w Rostocku.

Fot. Hafen Rostock

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin