WARSZAWA: 13:56 | LONDYN 11:56 | NEW YORK 06:56 | TOKIO 20:56

Firma Nauticor dostarczy LNG do portu w Rostocku

Dodano: 16 Gru 2019, 6:38

Na początku grudnia 2019 r. należąca do niemieckiego armatora Nauticor GmbH & Co. KG największa na świecie bunkierka LNG (bunker supply vessel) „Kairos”, otrzymała pierwszą licencję na prowadzenie operacji bunkrowania w porcie w Rostocku. Zezwolenie długoterminowe zostało wydane przez władze portu w Rostocku i będzie ważne przez następne lata.
-Przejście od dostaw LNG ciężarówką do rozwiązania dostawy od statku do statku jest naturalnym krokiem w rozwoju działalności Nauticor w zakresie dostaw LNG w Rostocku -powiedział -Richard Schröder, dyrektor ds. Finansów firmy Nauticor.
Zezwolenie na prowadzenie operacji bunkrowania LNG między statkami w największym niemieckim porcie Morza Bałtyckiego będzie stanowić podstawę do dostarczania LNG różnym klientom. Przygotowania do dostarczania LNG na ich statki już trwają, a pierwsze operacje zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych tygodni.
-Udzielając zezwolenia na pierwszy statek dostarczający paliwo LNG w porcie w Rostock, robimy następny krok w kierunku bardziej zrównoważonej żeglugi. Jesteśmy przekonani, że bunkrowanie LNG może stać się standardową operacją w naszym porcie – powiedział Jens Scharner, dyrektor zarządzający portu w Rostocku.

Fot. Hafen Rostock

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-26

1 EUR - 4,5175 1 USD - 3,7247
1 CHF - 4,1205 1 GBP - 5,1946

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin