WARSZAWA: 04:26 | LONDYN 02:26 | NEW YORK 21:26 | TOKIO 11:26

Firma P&O Ferries ma nowego właściciela

Dodano: 21 lut 2019, 7:46

Jeden z najpopularniejszych przewoźników promowych w Europie został sprzedany. Nowym właścicielem firmy P&O Ferries została grupa kapitałowa DP World z siedzibą w Dubaju.
Najbliższe tygodnie zajmie domykanie transakcji. Przejęcie powinno zostać sfinalizowane pod koniec pierwszego półrocza. DP World przejął firmę P&O Ferries za sumę 322 milionów funtów (ok. 1,6 miliarda złotych). Nowy właściciel zdecydował się na pozyskanie przedsiębiorstwa w gorącym okresie, gdy wciąż nie są dokładne konsekwencje, jakie w najbliższym czasie przyniesie brexit.
„Ta transakcja zgodna jest z naszą strategią, by rozwijać się w sektorach komplementarnych, wzmacniając tym samym naszą ofertę produktów oraz odgrywając coraz większą rolę w globalnym łańcuchu logistycznym jako ogniwo odpowiedzialne za rozwój handlu” – powiedział sułtan Ahmed bin Sulayem, szef DP World.
Przejęcie P&O Ferries to kolejna duża transakcja związana z branżą żeglugową, na którą w ostatnim czasie pozwoliło sobie DP World. W ubiegłym roku podmiot ten przejął firmę Unifeeder.
P&O Ferries dysponuje flotą 21 statków, które pływają do 11 portów. Do tego samego holdingu należy także P&O Ferrymasters, które zajmuje się dostarczaniem rozwiązań logistycznych i współpracuje z 19 europejskimi portami.
Grupa DP World powstała w 2005 r. z połączenia dwóch podmiotów – Dubai Ports Authority i Dubai Ports International, a w ciągu ostatnich kilkunastu lat stała się marką o zasięgu globalnym. Co ciekawe, DP World było już kiedyś formalnie właścicielem P&O Ferries, ale zdecydowało się na sprzedaż firmy w 2006 r. Teraz zdecydowano się na jej odzyskanie.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin