WARSZAWA: 22:09 | LONDYN 20:09 | NEW YORK 15:09 | TOKIO 05:09

Firma Siemens dostarczy baterie do nowych promów Fjord1

Dodano: 03 paź 2016, 10:24

Koncern Siemens został wybrany dostawcą napędów elektrycznych dla nowych promów, które już wkrótce będą pływać w Norwegii. Będą to już kolejne promy elektryczne w tym kraju, które wyposażone zostaną w podzespoły dostarczone przez firmę Siemens.
Jak podano w komunikacie, na mocy kontraktu każdy z dwóch nowych promów dla Fjord1 wyposażony zostanie w zintegrowane rozwiązania odpowiedzialne za moc elektryczną oraz automatykę. System, który zostanie dostarczony do promów Fjord1 to BlueDrive PlusC, który obejmuje baterie litowo-jonowe, stery strumieniowe, system zdalnego sterowania zespołem napędowym ze śrubą, system zarządzania energią, a także system monitorowania.
Za sprawą najnowszego kontraktu, Siemens już dziś może się pochwalić, że pierwsze cztery promy elektryczne na świecie oparte będą właśnie na dostarczonych przez niego rozwiązaniach. Przypomnijmy, że również obsługujący połączenie Lavik-Oppeda prom Ampere korzysta z systemów wyprodukowanych przez Siemensa.
„Za sprawą tego kontraktu udowodniliśmy naszą pozycję wiodącego dostawcy przyjaznych środowisku napędów” – powiedział Juergen Brandes z firmy Siemens. „Pokazaliśmy, że ta technologia jest solidna, trwała i pomaga w redukcji kosztów”.
Promy elektryczne dla Fjord1 powstają w tureckiej stoczni Tersan. Zgodnie z planami, od stycznia 2018 r. będą one obsługiwały połączenie Anda-Lote, znajdujące się w ciągu drogi E39. Długość przeprawy wynosi 2,4 km. Każdy z nowych promów będzie mógł przyjąć na pokład 120 pojazdów osobowych, 12 naczep oraz 349 pasażerów.
e6016113b58321823ef4c9ba6bd5a33c_m
PromySkat