WARSZAWA: 14:36 | LONDYN 12:36 | NEW YORK 07:36 | TOKIO 21:36

Fjord Line zaprasza na międzynarodowy konkurs

Dodano: 09 cze 2015, 19:23

post_fjordline_pl

Fjord Line zaprasza na międzynarodowy konkurs

Mieszkańcy trzech krajów: Polski, Holandii i Niemiec powalczą w czerwcu o nagrody w konkursie organizowanym na portalu Facebook przez firmę Fjord Line, norweskiego przewoźnika promowego. Wśród 60 nagród czekają podwójne bilety na rejsy do Langesund (Oslo) w Norwegii i gadżety trekkingowe. Konkurs potrwa do 16 czerwca 2015 roku.

Jakim typem turysty jesteś?

Aplikacja konkursowa ma formę interaktywnego quizu przygotowanego we współpracy z psychologiem. Rozwiązując test każdy użytkownik dowie się, który z pięciu zdefiniowanych przez specjalistę typów turysty odpowiada jego preferencjom podróżowania i spędzania wolnego czasu. Wynik testu może następnie udostępnić na swojej tablicy na Facebooku, a także skomentować i powalczyć o atrakcyjne nagrody: turystyczne gadżety oraz 3 podwójne bilety w dwie strony na trasie Hirtshals – Langesund.

Towarzyski podróżnik, czy filozofujący samotnik?

Człowiek jest zawieszony gdzieś pomiędzy stałością i zmiennością, pomiędzy dynamiką i statyką, równowagą a chaosem. Są „ludzie drogi” przemierzający dnie, miesiące, lata.
Dla nich właśnie owo „przemierzanie” jest celem samym w sobie. Inni z nas „ludzie relacji” – kwitną, dojrzewają, rozwijają się w energii i ożywczej inspiracji innych ludzi. Ci zawsze dążyć będą do obecności człowieka, który samą swoją obecnością ożywia ich dusze i ciała. Jeszcze inni – zabiegani, żyjący na co dzień impulsywnie, niemalże odruchowo, marzą i realizują się podróżach w głąb siebie. Poszukują i właśnie w sobie znajdują odpowiedzi na najważniejsze pytania o sens i istotę egzystencji. Różnice między ludźmi widoczne są również w sposobach podróżowania. Inaczej podróżuje samotnik, a inaczej osoba kochająca towarzystwo.- mówi Małgorzata Łukawska, psycholog, prezes Fundacji Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium. Najpiękniejsze jednak w człowieku jest to, że podczas swojego życia może być każdym z tych turystów, podróżników i na różnych etapach swego bycia na ziemi zakosztować czego tylko zapragnie… luksusu, drogi, cudownej zabawy w gronie przyjaciół, zacisza i medytacji. Świat dla człowieka jest otwarty – dodaje.

Konkurs będzie realizowany na portalu społecznościowym

https://www.facebook.com/FjordLine.Polska/app_833920240034925

Wakacje w Norwegii

Bogactwo norweskiej natury plasuje ten skandynawski kraj wśród najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Zdaniem National Geographic, to właśnie w Norwegii leżą najpiękniejsze fiordy na ziemi! Różnorodność norweskiej przyrody sprawia, że każda podróż do kraju Wikingów jest inna. Tysiące jezior, wodospadów, krystalicznie czyste rzeki i morze kontrastują z surowymi górami. Dzięki swoim walorom turystycznym i świetnie rozwiniętej infrastrukturze Norwegia, podobnie jak inne kraje skandynawskie, jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnym. Czyste morze, możliwość połowu ryb i wszechobecna cisza i spokój są zachętą dla zagonionych Europejczyków.

Jak szybko znaleźć się w Norwegii

Fjord Line jest nowoczesną firmą żeglugową obsługującą połączenia promowe z Danii do Norwegii. Jednym z najkorzystniejszych cenowo połączeń są rejsy do Langesund (Oslo). Port ten położony jest w Telemarku, jedyne 2 godziny drogi od stolicy Norwegii. Telemark z kolei jest kolebką norweskiego narciarstwa i najbliżej położonym obszarem zimowego wypoczynku w Norwegii. W dodatku łatwo osiągalny z Polski – skok przez Niemcy i Danię, a następnie krótki rejs promem Fjord Line przez Skagerrak przenoszą nas do Telemarku w zaledwie kilkanaście godzin. Warto odwiedzić Rjukan gdzie po 100 latach wdrożono koncepcję montażu na zboczu doliny ogromnych luster oświetlających centrum. Lustra lustrami, ale czy ktoś słyszał, by wspinać się po wodospadzie? Telemark stwarza wymarzone warunki fanom wspinaczki po zamarzniętych kaskadach. W promieniu 20 kilometrów jest prawie 200 wodospadów różnej wielkości. Latem odwiedzić tu można największy norweski akwapark pod chmurką – Bø Sommerland, lub wybrać się na najwyższy szczyt Telemarku Gaustatoppen, z którego widać szóstą część powierzchni całej Norwegii. Jest również kanał Telemarku – kapitalny zabytek hydrotechniki, przemierzany przez historyczne, turystyczne statki. Można także skorzystać z okazji i zwiedzić pobliskie Oslo.

Kontakt:
Marta Pawlik
e-mail: marta@pawlikpr.pl
tel. 790 895 055