WARSZAWA: 03:12 | LONDYN 01:12 | NEW YORK 20:12 | TOKIO 10:12

Fjord1 znów zamawia nowe promy

Dodano: 05 mar 2018, 20:09

Fjord1 poinformował o finalizacji dużego zamówienia na promy. Norweski przewoźnik zamówił aż siedem nowych jednostek. Będą to ekologiczne statki, których funkcjonowanie będzie zgodne z ideą „zero emission”.
Promy, które powstaną dla jednego z wiodących przewoźników w Norwegii, będą jednostkami dwukierunkowymi i elektrycznymi. Dzięki temu dostosowane będą do restrykcyjnych i wciąż zaostrzanych norm związanych z ochroną środowiska w Norwegii. Zgodnie z ustaleniami, muszą się one charakteryzować niskim zużyciem energii podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Pięć jednostek, które powstaną dla Fjord1, będzie posiadało powierzchnię służącą do przewozu 50 pojazdów osobowych. Dwa większe promy pomieszczą 80 pojazdów osobowych.
Wartość inwestycji przekracza 800 milionów koron norweskich (ok. 83 milionów euro). Statki zostaną zbudowane m.in. w norweskich zakładach należących do Havyard Group. O kontrakt ubiegały się zarówno stocznie w Norwegii, jak i firmy zagraniczne. Zgodnie z planem, promy mają zostać dostarczone przewoźnikowi jesienią przyszłego roku.
Statki mają być eksploatowane w okręgach Hordaland oraz Møre og Romsdal na liniach, na które Fjord 1 wygrał postępowania koncesyjne.
To jedno z wielu zamówień na nowe promy, które w ostatnim czasie zostało sfinalizowane przez Fjord1. Wcześniej umowy na dostawy nowych promów zostały też podpisane m.in. ze stoczniami Cemre, Sefine i Tersan w Turcji czy Fjellstrand w Norwegii.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin