Dodano: 26 sie 2020, 22:00
Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, konsekwentnie wzmacnia pozycję na rynku TSL i stawia na dynamiczny rozwój usług z zakresu spedycji morskiej. W kwietniu tego roku Fracht uruchomił nowy oddział w Szczecinie, wzmacniając tym swoją działalność w obszarze transportu kontenerowego. Teraz firma zwiększa zatrudnienie i rozbudowuje Dział Spedycji Morskiej w Warszawie i Szczecinie.
Fracht FWO Polska rozpoczął właśnie proces rekrutacji spedytorów morskich, dzięki któremu Dział Spedycji Morskiej wzmocnią specjaliści od organizacji transportów całokontenerowych oraz drobnicowych (FCL i LCL) w imporcie i eksporcie.
– Wyniki tej rekrutacji, ze względu na realizację celów biznesowych, będą miały dla nas kluczowe znaczenie. Chcielibyśmy, aby do zespołu Fracht FWO dołączyli doświadczeni spedytorzy morscy z bardzo dobrą znajomością polskiego rynku przewozów kontenerowych. Ze względu na specyfikę i często duży stopień skomplikowania realizowanych przez nas dostaw, ważna jest też systematyczność, doskonała organizacja pracy, umiejętność podejmowania szybkich decyzji i pracy pod presją czasu – mówi Piotr Prasał, dyrektor ds. frachtu morskiego, Fracht FWO Polska.
Fracht FWO posiada oddziały w ponad 110 krajach na świecie, co zapewni nowym spedytorom duże możliwości rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku.
Firma konsekwentnie zwiększa skalę działalności i stawia na dynamiczny rozwój kompleksowych usług spedycji morskiej dla różnych grup towarów, od kontenerowych ładunków drobnicowych po przesyłki ponadgabarytowe i niestandardowe. Wśród zrealizowanych w ostatnim czasie przez Dział Spedycji Morskiej projektów wymienić można dostawę morską kilkudziesięciu kontenerów dla klienta z branży meblarskiej do Arabii Saudyjskiej, elementów instalacji przemysłowej o niestandardowych gabarytach do Meksyku czy czarter statku do transportu zbiorników z Hamburga do Gdańska.
W związku z tak dynamicznym rozwojem usług w zakresie transportu kontenerów morskich a także project cargo, Fracht FWO uruchomił w kwietniu tego roku nowy oddział w Szczecinie. O wyborze tej właśnie lokalizacji zadecydował przede wszystkim duży potencjał portów w Szczecinie i Świnoujściu, nie tylko w obsłudze ładunków morskich, ale także łączeniu szlaków morskich z rzecznych.