WARSZAWA: 03:50 | LONDYN 01:50 | NEW YORK 20:50 | TOKIO 10:50

Fryderyk Chopin na promie „Nova Star” (zdjęcia)

Dodano: 21 paź 2019, 14:55

Koń w galopie, kobieta w tańcu i fregata pod żaglami, a może inaczej: spokojny jesienny Bałtyk, piękna, romantyczna muzyka Fryderyka Chopina na promie, a na deser zwiedzanie stolicy Szwecji. Taki zestaw atrakcji zafundowała pasażerom, gościom i dziennikarzom Polska Żegluga Bałtycka- Polferries na promie „Nova Star”. Na niedawno zakupionym promie zabrzmiał I Koncert Fortepianowy Fryderyka Chopina w wykonaniu Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Antoniny Poli Banaś.

Prezentacja muzyki największego polskiego kompozytora w międzynarodowym gronie pasażerów na środku Bałtyku okazała się doskonałym pomysłem i jest to z pewnością idea godna kontynuowania. Na sali, gdzie grali muzycy, nie było ani jednego wolnego miejsca, a występ nagrodzono gromkimi brawami. Warto takie spotkania z muzyka na promie kontynuować. Praktycznie nie było fali bowiem Bałtyk okazał się dla muzyków i publiczności łaskawy, a Neptun pozwolił w skupieniu cieszyć się dźwiękami muzyki. Gratulujemy pomysłu i czekamy na więcej.

Następnego dnia wycieczka do stolicy Szwecji- Sztokholmu. W ofercie armatora nazywa się to Sztokholm Express i pozwala w ciągu kilku godzin zobaczyć najważniejsze miejsca w Sztokholmie. Są więc punkty widokowe, z których widać piękną panoramę miasta, przejazd najdłuższym sztokholmskim mostem Vasterborn, Ratusz, dom Alfreda Nobla, Filharmonia- miejsce wręczania Nagrody Nobla, najwęższa uliczka w Sztokholmie, spacer po starym mieście i oczywiście Zamek królewski. Sztokholm Express to zachęta, aby powrócić do stolicy Szwecji na dłużej. Z pewnością warto, bo kraj naszych północnych sąsiadów ma naprawdę wiele do zaoferowania, a podróż promem przez Bałtyk stanowi dodatkową atrakcję.

Taest i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin