WARSZAWA: 16:36 | LONDYN 14:36 | NEW YORK 09:36 | TOKIO 23:36

Fryderyk Chopin ponownie najlepszy!

Dodano: 03 sie 2015, 14:00

W Aalborgu ogłoszono oficjalne wyniki The Tall Ships Races 2015. Największe powody do dumy miała załoga Fryderyka Chopina. Szczeciński żaglowiec zdobył dwie prestiżowe nagrody.
Tegoroczne regaty odbyły się na trasie Belfast – Alesund – Kristiansand – Aalborg. Po zmaganiach na wodzie, jednostki dotarły do Aalborga, gdzie miał miejsce wielki finał TSR 2015. To właśnie w Danii okazało się, że żeglarze z Chopina udowodnili, że nie tylko znakomicie znają się na trudnej sztuce żeglowania, ale są również otwarci, pomocni i sympatyczni.
Fryderyk Chopin był najszybszy w klasie A (Cape Horn Trophy) oraz otrzymał nagrodę Friendship Trophy, która jest przyznawana w wyniku głosowania wszystkich jednostek, które biorą udział w regatach. Warto dodać, że szczeciński żaglowiec zdobył tę nagrodę drugi raz z rzędu. Chopin otrzymał też wyróżnienie za najlepszą komunikację radiową.
W załodze Fryderyka Chopina na dwóch etapach płynęło ponad 60 osób reprezentujących Szczecin.
Wszelkie informacje o tegorocznych regatach znajdują się na stronie www.sailtraininginternational.org/events/2015-the-tall-ships-races
Żaglowiec został wybudowany przez Fundację Międzynarodowa Szkoła pod Żaglami Kapitana Krzysztofa Baranowskiego. Jako jedyny w Polsce ma maszty sześciorejowe. Pod względem wyporności i długości całkowitej jest to po Darze Młodzieży drugi największy żaglowiec pływający pod polską banderą. Obecnie trzeci największy żaglowiec typu bryg na świecie (po PNS „Rah Naward” d. „Prince William” i „Stavros S Niarchos”).
Za dwa lata wielkie żaglowce powrócą do naszego miasta bowiem wielki finał regat The Tall Ships Races 2017 odbędzie się w Szczecinie.
fot1. Urząd Miasta Szczecin
fot2.Urząd Miasta Szczecin

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-10-03

1 EUR - 4,6147 1 USD - 4,4012
1 CHF - 4,7848 1 GBP - 5,3195

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin