WARSZAWA: 02:38 | LONDYN 00:38 | NEW YORK 19:38 | TOKIO 09:38

Fundamenty morskich turbin wiatrowych wyruszyły w podróż ze Szczecina do Cuxhaven /zdjęcia/

Dodano: 23 lut 2018, 11:16

W piątek (23.02.br) około godziny 9 ogromne stalowe fundamenty do turbin elektrowni wiatrowych (tzw. jackety) odpłynęły ze szczecińskiej fabryki ST3 Offshore do Cuxhaven. Odbiorcą wyprodukowanych w Szczecinie elementów jest duńska firma Ørsted. Załadunek trzech jacketów rozpoczął się 18 lutego, a 23 lutego barka opuściła Szczecin. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, transport powinien dotrzeć Cuxhaven za około 6 dni.
Każdy z jacketów waży ok. 700 ton, tak więc na barce znalazły się konstrukcje o łącznej wadze prawie 2 200 ton. Wysokość każdego fundamentu wynosi 60 metrów. Konstrukcje zostaną zainstalowane na farmie Borkum Riffgrund 2.

– Elementy, które opuściły Szczecin przeznaczone są dla odbiorcy duńskiego, ale czekamy z niecierpliwością na powstanie polskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Działania zmierzające do realizacji takiego celu są podejmowane, wymaga to jednak spełnienia bardzo wielu wymogów nie tylko technicznych, ale także prawnych. Wierzymy, że w przyszłości będziemy produkować elementy również dla polskich morskich farm wiatrowych-mówi Adam Kowalski, wiceprezes zarządu ST3 Offshore.
Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin