WARSZAWA: 22:00 | LONDYN 20:00 | NEW YORK 15:00 | TOKIO 05:00

Gazprom chce zbudować w Iranie terminal LNG

Dodano: 03 sie 2016, 9:18

Jak poinformowała agencja Mehr, Gazprom złożył wniosek o udział w irańskich projektach LNG. Agencja przypomina, że rosyjska spółka została zaproszona do uczestnictwa w realizowanych w Iranie projektach gazowych.
Obecnie National Iranian Oil Company (NIOC) opracowuje studium wykonalności projektu, aby następnie ogłosić przetarg dla inwestorów zagranicznych.
Przypomnijmy, że pod koniec lipca rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak stwierdził, że Gazprom oprócz współpracy przy dostawach gazu z Iranu oraz wspólnych projektach wydobywczych jest zainteresowany również budową terminali LNG.
W ciągu ostatnich dni pojawiały się deklaracje irańskich spółek o tym, że chcą rozpocząć prace przy budowie gazoportów w Iranie. Jednakże ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury Teheran potrzebuje inwestorów zagranicznych. Zagadką pozostaje, czy w świetle niskich cen ropy naftowej, które hamują inwestycje w sektorze energetycznym, znajdą się partnerzy gotowi wyłożyć pieniądze.
LNG-nowe-015
BiznesAlert.pl/Piotr Stępiński

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-03-31

1 EUR - 4,6755 1 USD - 4,2934
1 CHF - 4,6856 1 GBP - 5,3107

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin