WARSZAWA: 15:57 | LONDYN 13:57 | NEW YORK 08:57 | TOKIO 22:57

Gdańska stocznia buduje nowoczesne promy dla brytyjskiego operatora

Dodano: 08 gru 2016, 8:17

Gdańska stocznia Remontowa Shipbuilding została wybrana na wykonawcę nowych promów, które będą obsługiwać połączenia przez Tamizę.
Przedstawiciele gdańskiej stoczni podpisali kontrakt na budowę dwóch nowych jednostek, które będą wykonywać rejsy na trasie Woolwich – North Woolwich. Ich właścicielem będzie Transport for London – podmiot odpowiedzialny za organizację transportu na terenie Wielkiego Londynu.
Nowe statki zostały zaprojektowane przez biuro LMG Marin. Zgodnie z założeniami, będą to nowoczesne i ekologiczne promy, poruszające się dzięki napędom hybrydowym. Będą one korzystać z najnowszych dostępnych na rynku przyjaznych środowisku rozwiązań.
Niedawno gdańska stocznia podpisała umowę na dostawę systemów elektrycznych z Norwegian Electric Systems (NES). Każdy z dostarczonych pakietów będzie miał cztery baterie. Odpowiednią efektywność mają gwarantować silniki elektryczne z magnesami trwałymi, które chłodzone będą wodą. Wartość kontraktu zawartego z NES może sięgnąć kwoty 3,5 miliona dolarów.
Połączenie Woolwich – North Woolwich przez Tamizę realizowane jest od 1889 r. Każdego roku na linii przewożonych jest 2,6 miliona pasażerów i 20 tysięcy pojazdów.
f4db67ec2dbaadd122c4c0b528856935_m
PromySkat