WARSZAWA: 11:17 | LONDYN 09:17 | NEW YORK 04:17 | TOKIO 18:17

Gdańska stocznia z dużą szansą na kolejny kontrakt z BC Ferries

Dodano: 11 lip 2015, 21:57

Gdańska Stocznia Remontowa Shipbuilding znalazła się na liście zakładów, które mają szansę zrealizować kontrakt na przebudowę dwóch promów dla jednego z największych armatorów na świecie.
BC Ferries ogłosiło listę firm, które mają szansę na realizację zlecenia. Została ona skrócona z pięciu do trzech. Obecnie brane pod uwagę są stocznie w Kolumbii Brytyjskiej (prowincja Kanady), Włoch i Polski. W przypadku naszego kraju chodzi o stocznię Remontowa Shipbuilding.
Zleceniobiorca otrzyma zadanie modernizacji dwóch jednostek – Spirit of British Columbia oraz Spirit of Vancouver Island. Zgodnie z planem, mają one zostać wyposażone w system typu dual-fuel, który pozwoli na stosowanie ekologicznego paliwa LNG, które uznawane jest nie tylko za bezpieczne dla środowiska, ale także za bardziej ekonomiczne.
W ciągu najbliższych miesięcy trwać będą dalsze negocjacje. Na ich podstawie zostanie wyłoniona zwycięska oferta, którą poznamy jesienią.
Gdańska stocznia obecnie realizuje inne zlecenie kanadyjskiego przewoźnika. To budowa trzech napędzanych LNG promów pasażersko-samochodowych. Każdy z nich może zabrać na pokład 600 pasażerów oraz 150 pojazdów osobowych. Jak poinformował Portal Morski.pl, właśnie rozpoczęła się budowa trzeciego promu dla tego największego przewoźnika promowego w Ameryce Północnej.
5189f3286915715b50cff89ddded1008_M
Źródło: PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin