WARSZAWA: 12:03 | LONDYN 10:03 | NEW YORK 05:03 | TOKIO 19:03

„Global Mercy” – Największy na świecie statek szpitalny pomyślnie zakończył próby morskie

Dodano: 12 Maj 2021, 10:34

Największy na świecie cywilny statek szpitalny „Global Mercy” pomyślnie zakończył próby morskie. Statek powstał w chińskiej stoczni Tianjin Xingang, a jego budowę nadzorują specjaliści ze Stena RoRo.
Jednostka zostanie przekazana do eksploatacji latem bieżącego roku. W pierwszy rejs „Global Mercy” popłynie do Antwerpii, gdzie uzupełnione zostanie wyposażenie medyczne jednostki, stamtąd uda się do Rotterdamu, gdzie zostanie oficjalnie zaprezentowany, a następnie w roku 2022 wyruszy z pierwszą misją do Senegalu. Jednostka będzie eksploatowana pod banderą maltańską.
Stena RoRo buduje „Global Mercy” w imieniu międzynarodowej organizacji charytatywnej Mercy Ships, która zapewnia bezpłatną opiekę zdrowotną w najbiedniejszych krajach świata.
Na pokładzie pokładzie „Global Mercy” będzie 6 sal operacyjnych, 200 łóżek szpitalnych, laboratorium, przychodnia oraz wszystko, co potrzebne jest zarówno pacjentom, jak i osobom pracującym na pokładzie, w tym także szkoły i przedszkola dla dzieci pracujących na jednostce wolontariuszy.
Łącznie statek będzie w stanie pomieścić 950 osób, w tym 641 członków załogi.
Oprócz zapewniania bezpłatnej opieki medycznej i dentystycznej, Mercy Ships przyczynia się do budowania lokalnej infrastruktury opieki zdrowotnej poprzez szkolenie lokalnego personelu medycznego, dlatego „Global Mercy” jest wyposażony w najwyższej klasy zaplecze szkoleniowe, w tym także sprzęt do treningu w wirtualnej rzeczywistości.

Podstawowe dane techniczne „Global Mercy”

Długość całkowita: 174 m
Szerokość: 28,6 m
Zanurzenie: 6,15 m

Fot. Mercy Ships

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-09-24

1 EUR - 4,6085 1 USD - 3,9268
1 CHF - 4,2494 1 GBP - 5,3866

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin