WARSZAWA: 23:37 | LONDYN 21:37 | NEW YORK 16:37 | TOKIO 06:37

Goodman powiększył powierzchnię magazynową centrum logistycznego przy Porcie Gdańsk

Dodano: 25 cze 2017, 22:20

21 czerwca wiodący globalny deweloper powierzchni logistycznych – firma Goodman – oddała do użytku kolejny magazyn w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL) przy Porcie Gdańsk. PCL to największe pod względem projektowanej powierzchni magazynowej centrum logistyczne w Polsce, które w chwili obecnej dysponuje w Gdańsku magazynami o powierzchni 88 tys. m2.
Decyzja o budowie kolejnego budynku magazynowego podyktowana była silnym popytem ze strony klientów na powierzchnie magazynowe w bliskiej odległości od dynamicznie rozwijającego się Portu Gdańsk. Niesłabnący wzrost przeładunków, a zwłaszcza wysoka dynamika obrotów kontenerowych generowana przez największy na Bałtyku terminal kontenerowy DCT, stanowi zachętę dla potencjalnych klientów do lokowania powierzchni magazynowych w Porcie Gdańsk i jego pobliżu.
Dogodne połączenia drogowe i kolejowe z portu oraz regularne bezpośrednie połączenia oceaniczne, dają potencjalnym klientom wymierne korzyści w postaci redukcji kosztów przeładunku, składowania i transportu ładunków.
Pomimo, że nowy budynek magazynowy firmy Goodman oddany został do użytku zaledwie przed kilkoma dniami, inwestor wynajął już jego powierzchnię w aż 95% sześciu firmom z branży logistycznej. Tak duże zainteresowanie sprawiło, że Goodman podjął decyzję o niezwłocznej budowie kolejnych powierzchni magazynowych, na które już uzyskał stosowne pozwolenia na budowę.
Zgodnie z zapewnieniami inwestora, powierzchnia kolejnej hali magazynowej wynosić będzie ok. 36.000 m2, co w połączeniu z magazynami już istniejącymi w PCL da w sumie aż 124 tys. m2 krytej powierzchni składowej.
W uroczystości otwarcia magazynu udział wzięli m.in. przedstawiciele inwestora (Maciej Madejak), Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (Alan Aleksandrowicz), DCT Gdańsk (Cameron Thorpe) oraz Zarządu Morskiego Portu Gdańsk (Łukasz Greinke). Uroczystości towarzyszyły także panele dyskusyjne, w których poruszono m.in. kwestię wpływu rozwoju infrastruktury portowej i drogowej na rozwój branży logistycznej oraz synergii między portami i magazynami na przykładzie terminalu kontenerowego DCT oraz Pomorskiego Centrum Logistycznego.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.