WARSZAWA: 03:02 | LONDYN 01:02 | NEW YORK 20:02 | TOKIO 10:02

Grimaldi Group inwestuje we flotę. Rozbuduje dwa swoje promy ro-pax

Dodano: 08 mar 2018, 6:56

Grupa Grimaldi planuje kolejne inwestycje w swoją flotę. Przewoźnik podpisał właśnie list intencyjny na przebudowę dwóch swoich promów typu ro-pax.
Modernizację przejdą dwie doskonale znane jednostki – Cruise Roma oraz Cruise Barcelona. Są to dwa siostrzane promy, które zbudowane zostały w latach 2007-2008. W ramach planowanej inwestycji mają zostać one wydłużone, a dodatkowo stać się mają bardziej ekologiczne. Na obu jednostkach mają się pojawić baterie litowo-jonowe – będą one wykorzystywane podczas wykonywania manewrów w portach, a także postoju – w ten sposób zostanie wyeliminowana konieczność korzystania z zasilanych paliwem generatorów. Dodatkowo statki zostaną wyposażone w scrubbery (płuczki spalin).
Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć produkcja sekcji, w które wyposażone zostaną oba statki. Po ich montażu statki zwiększą swoją długość 225 metrów do 254 metrów. Dzięki temu liczba pasażerów, których będzie można przyjąć na pokład, zwiększy się z 3 000 do 3 500 – pojawią się nowe kabiny przeznaczone dla pasażerów. Linia ładunkowa przeznaczona dla pojazdów osobowych zwiększy się z 2 400 do 3 000, a dedykowana pojazdom ciężarowym – z 3 000 do 3 600. W ramach realizowanych prac mają się też pojawić nowe restauracje tematyczne.
„Ambitny program odnowienia i wydłużenia dwóch jednostek – Cruise Roma oraz Cruise Barcelona, potwierdza nieprzerwane zaangażowanie grupy Grimaldi w poprawę jakości, we wprowadzanie innowacji oraz poszanowanie dla środowiska” – powiedział Emanuele Grimaldi, szef grupy.
Prace związane z rozbudową statków mają się rozpocząć w przyszłym roku. Realizowane będą w stoczni Fincantieri, która przez lata zbudowała dla grupy 30 różnych jednostek.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin