WARSZAWA: 08:24 | LONDYN 06:24 | NEW YORK 01:24 | TOKIO 15:24

Grimaldi Lines zapowiada wielkie inwestycje. Zamówi nawet 10 nowych promów

Dodano: 05 paź 2017, 6:59

Grupa Grimaldi zapowiedziała kolejne wielkie inwestycje we flotę. Jedna z najbliższych decyzji ma dotyczyć podpisania kontraktu na budowę nawet 10 nowych jednostek ro-ro.
Plany włoskiego potentata z branży żeglugowej są jak zwykle ambitne. Reprezentujący firmę Emanuel Grimaldi zdradził podczas niedawnej konferencji, że firma planuje zamówić aż 6 nowych jednostek ro-ro. W kontrakcie mają się pojawić dodatkowe opcje uprawniające przewoźnika do rozszerzenia zamówienia o kolejne 4 statki.
Znanych jest już kilka szczegółów zamówienia, które mają zostać złożone w ciągu kilku nadchodzących tygodni. Zgodnie z planami, linia ładunkowa każdego z nowych statków wynosić ma 7300 metrów. Mają one też spełniać wyśrubowane normy środowiskowe. Wyposażone zostaną m.in. w baterie litowe (jedne z największym modeli na świecie), dzięki czemu wykonywanie manewrów w portach będzie się mogło odbywać bez użycia silników spalinowych.
„Pierwszy raz na świecie taki typ baterii zostanie zainstalowany na statku tej klasy” – powiedział Emanuel Grimaldi.
Dodatkowo na jednostkach mają pojawić się kolektory słoneczne, a także systemy napowietrzania wody, które zostaną zamontowane na kadłubach i pozwolą na ograniczenie tarcia, a tym samym przyczynią się do redukcji zużycia paliwa, co jest równoznaczne z zmniejszeniem poziomu emisji spalin. Na ograniczenie zużycia paliwa wpływ ma mieć również aerodynamiczny kształt kadłubów.
Pierwsze statki mają być gotowe w 2020 r.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-02-03

1 EUR - 4,6920 1 USD - 4,2928
1 CHF - 4,7023 1 GBP - 5,2571

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin