WARSZAWA: 05:08 | LONDYN 03:08 | NEW YORK 22:08 | TOKIO 12:08

Grupa Vistal pozyskała kontrakt w segmencie offshore o wartości 75,5 mln zł

Dodano: 16 cze 2015, 8:35

Grupa Vistal, wiodący producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji
stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych, pozyskała znaczący kontrakt w segmencie offshore (wydobycie ropy i gazu), na realizację elementów platformy wiertniczej na polu Johan Sverdrup na norweskim szelfie Morza Północnego. Umowa o wartości 75,5 mln zł została podpisana z norweską firmą Aibel – wiodącym dostawcą w obszarze oil&gas i energii odnawialnej. Prace przygotowawcze zostaną rozpoczęte w tym roku, a zakończenie realizacji kontraktu planowane jest na koniec 2016 roku.
Prace wykonywane przez Grupę Vistal w ramach umowy obejmą m.in. budowę części modułu wiertniczego, który jest drugim pod względem wielkości, z trzech modułów składających się na platformę wiertniczą.
Cieszymy się z podpisania tak znaczącego kontraktu z dużym graczem w branży offshore.
Kontrakt ten jest potwierdzeniem realizacji naszej długoterminowej strategii rozwoju. Jego zawarcie nie byłoby możliwe bez inwestycji, których dokonaliśmy w latach 2010-2014, inwestując w rozwój ponad 140 mln złotych, co pozwoliło nam m.in. na zakup własnych terenów w Porcie Gdynia, z bezpośrednim dostępem do morza oraz wybudowanie nowej, unikalnej, w basenie Morza Bałtyckiego, hali produkcyjnej na Nabrzeżu Indyjskim. Na terenie hali możemy budować najbardziej złożone, zaawansowane technicznie, wielkogabarytowe konstrukcje stalowe, a następnie transportować je drogą morską. To nasza znacząca przewaga konkurencyjna. Kontrakt dla firmy Aibel będzie realizowany właśnie na terenie nowej hali. Prace przy platformie na polu Johan Sverdrup to jeden z największych projektów w obszarze oil&gas, realizowanych obecnie na świecie – mówi Ryszard Matyka, Prezes Zarządu Vistal Gdynia SA.
Pole-Johan-Sverdrup-375x250