WARSZAWA: 04:00 | LONDYN 02:00 | NEW YORK 21:00 | TOKIO 11:00

Herbowy Flis Odrzańsko-Warciański 2018

Dodano: 02 lip 2018, 22:49

Tegoroczna flotylla Flisu Odrzańskiego wypłynęła z dwóch miejsc i do stolicy Pomorza Zachodniego dotrze 14 lipca. Flisacy świętują 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej, a wyprawa odbywa się w ogłoszonym „Samorządowym Roku Rzeki Odry 2018”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Flisacy do Szczecina płyną z dwóch miejsc – z Koła nad Wartą, w którym powstała tradycyjna 70-metrowa tratwa oraz z Gliwic, gdzie rozpoczyna się Odrzańska Droga Wodna. Flotylle połączą się w Kostrzynie nad Odrą już 9 lipca 2018 r., by stamtąd wspólnie przypłynąć do Szczecina. Rzeczna wyprawa do stolicy Pomorza Zachodniego ma dotrzeć 14 lipca 2018 r. W tym dniu zaplanowano festyn flisacki, który stanowić będzie jedną z głównych atrakcji organizowanych Dni Odry.
Tegoroczna koncepcja flisu zakłada większy udział miejscowości nadodrzańskich – zaplanowano wspólną „Sztafetę Herbów i Flag”, która ma upamiętnić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej.
Herbowy Flis Odrzańsko-Warciański 2018 organizowany jest przez Zarząd Główny Ligi Morskiej i Rzecznej wraz ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Gmin i Miast Nadodrzańskich i urzędami marszałkowskimi województw nadodrzańskich.
Tegoroczna edycja odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałków Województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego.


Tak było w ubiegłym roku…fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin