WARSZAWA: 14:35 | LONDYN 12:35 | NEW YORK 07:35 | TOKIO 21:35

Holendrzy chcą służyć doświadczeniem w żegludze śródlądowej

Dodano: 18 lut 2016, 8:29

Paweł Brzezicki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkał się z Adriaanem Palmem, Chargé d’affaires, Szefem Działu Politycznego Ambasady Królestwa Niderlandów.
Strona holenderska jest zainteresowana priorytetami nowego resortu oraz potencjalnymi obszarami współpracy polsko-holenderskiej w przyszłości. Pierwszą omawianą kwestią był rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce.
– Chcemy doprowadzić Odrę do IV klasy żeglowności. Naszym celem jest podpisanie Konwencji AGN – podkreślił Paweł Brzezicki. Strona holenderska zaznaczyła, że ich kraj korzysta z tego rodzaju transportu w znacznie większym zakresie i posiadają w tym obszarze duże doświadczenie.
Podczas spotkania Podsekretarz Stanu Paweł Brzezicki wskazał również na działania obecnego rządu w kierunku aktywizacji polskich stoczni, wspomniał również o planowanej inwestycji na Mierzei Wiślanej, która ma stać się impulsem do rozwoju Elbląga i całego regionu.
Strona holenderska przypomniała, że od stycznia bieżącego roku Prezydencję w UE pełni Królestwo Niderlandów. W tym kontekście zadeklarowano dialog z MGMiŻŚ w kwestiach, które dotyczą kompetencji resortu.
holendrzy_chca_sluzyc_doswiadczeniem_w_zegludze_srodladowej1
holendrzy_chca_sluzyc_doswiadczeniem_w_zegludze_srodladowej2
Biuro Prasowe MGMiŻŚ