WARSZAWA: 03:13 | LONDYN 01:13 | NEW YORK 20:13 | TOKIO 10:13

I po majówce…..

Dodano: 05 maj 2019, 22:23

Dużo się działo podczas tegorocznej majówki. 5 maja Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia wraz z Zachodniopomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim zainaugurowała sezon żeglarski 2019 oraz przedstawiła nowy projekt Sail Żeglarski Szczecin.
Inauguracja sezonu rozpoczęła się od uroczystego podniesienia bandery na Maszcie Maciejewicza. Przy dźwiękach hymnu Polski biało-czerwona bandera zaczęła powiewać na maszcie. Chwilę później zebrani goście przenieśli się na Wyspę Grodzką, gdzie trwało pierwsze wydarzenie organizowane w ramach nowego projektu Sail Żeglarski Szczecin – Finał Szczecin Match Race.
– Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ma to szczęście, że opiekuje się środowiskiem żeglarskim, wśród którego Szczecin cieszy się bardzo dobrą opinią. Z jednej strony to zasługa dobrej infrastruktury, w którą cały czas inwestujemy, a z drugiej samych żeglarzy, którzy coraz liczniej i chętniej odwiedzają nasze miasto. Postanowiliśmy spiąć to jednym projektem Sail Żeglarski Szczecin – mówił podczas niedzielnej konferencji Ireneusz Nowak, prezes spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.
Kolejne żeglarskie wydarzenie już w przyszłym tygodniu. 11 maja odbędzie się w trzebieskiej marinie centralne ogólnopolskie Otwarcie Sezonu PZŻ 2019, z kolei 12 maja będzie miała miejsce inauguracja sezonu żeglarskiego w Centrum Żeglarskim, a wraz z nią tradycyjne już regaty.

Wiosenne oblicze zyskał znajdujący się na szczecińskiej Łasztowni Skwer Kapitanów. Znajdują się tu eksponaty, które „uczą morza” i przypominają historię marynarskiego rzemiosła. Niedawno na skwerze znalazła swoje miejsce kotwica, która przez wiele lat znajdowała się przed wejściem do Domu Marynarza. Domu Marynarza już od dawna nie ma, a kotwica spoczęła w godnym miejscu. Wkrótce pojawią się tutaj także tablice upamiętniające statki eksploatowane przez Polską Żeglugę Morską.

Nieco przed majówką, bo już 27 kwietnia rozpoczął rejsy szczeciński tramwaj wodny. Katamaran przewozi pasażerów na trasie między Bulwarem Piastowskim i nabrzeżem Starówka. Jednostka zabiera na pokład jednorazowo 12 pasażerów podróż w jedną stronę trwa około 10 minut.
Od poniedziałku do czwartku bilet w jedną stronę kosztuje 5 zł, a w weekendy i święta – 8 zł.
Trudno było nie dostrzec sporych rozmiarów biało-czerwonej flagi powiewającej na jednym z dźwigów znajdujących się na terenie Centrum Logistycznego „Gryf”.

Tekst i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin