WARSZAWA: 23:38 | LONDYN 21:38 | NEW YORK 16:38 | TOKIO 06:38

Imigranci w chłodni jednej z ciężarówek. DFDS zaostrza środki bezpieczeństwa

Dodano: 29 sty 2016, 11:55

Rzecznik duńskiej linii żeglugowej powiedział, że imigrantom udało się przejść przez niezwykle trudny system kontroli.
Operator promowy DFDS zwiększył środki bezpieczeństwa na własnych promach oraz w porcie Calais. Ma to związek ze zdarzeniem, które miało miejsce 15 stycznia, kiedy dziewięciu imigrantów, cierpiących z powodu hipotermii, znaleziono ukrytych wewnątrz przyczepy-chłodni na pokładzie jednego z promów DFDS, odbywającego rejsy na trasie Calais-Dover.
Rzecznik duńskiej linii żeglugowej powiedział, że imigrantom udało się przejść przez niezwykle trudny system kontroli. Dodał, że kontrole, które są przeprowadzane we współpracy z władzami, są bardzo efektywne i nie wie, jakim sposobem imigrantom udało się przedostać do chłodni.
Również prezes zarządu Portu w Calais, Jean-Marc Puissesseau, powiedział: „Nie wiem, jak udało im się przejść przez kontrole w portach i brytyjską kontrolę graniczną”.
Dzień przed incydentem, prefekt Pas-de-Calais informował, że granica Francja-Wielka Brytania staje się „całkowicie wodoszczelna”. Był to komentarz związany z wydarzeniami w Calais, które miały miejsce w ostatni weekend, kiedy około 50 osób przedostało się przez ogrodzenie i szturmowało statek Spirit of Britain należący do P&O Ferries.
1e05b032_291103498_004658299b_z
Promy24.com