WARSZAWA: 21:17 | LONDYN 19:17 | NEW YORK 14:17 | TOKIO 04:17

Inauguracja u kandydatów na wilków morskich

Dodano: 02 paź 2015, 16:46

W sobotę, 3 października na Skwerze Kościuszki w Gdyni przy zacumowanej białej fregacie „Dar Młodzieży” odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego 2015-2016. Tradycyjnie na nabrzeżu staną szeregi studentów z poszczególnych lat, a na trybunie honorowej zajmą miejsca goście, wśród nich przedstawiciele innych wyższych uczelni Trójmiasta oraz władz resortowych i samorządowych. Po wprowadzeniu sztandaru Akademii rektor prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz wygłosi przemówienie inauguracyjne, a następnie odbędzie się ślubowanie i immatrykulacja studentów I roku. Po odśpiewaniu Gaudeamus Igitur przez chór Akademii Morskiej w Gdyni przewiduje się m.in. wystąpienia zaproszonych gości oraz wręczenie dyplomów doktorskich i odznaczeń państwowych.
Obecny rok akademicki rozpocznie ok. 6000 studentów Akademii Morskiej, w tym 1866 na pierwszym roku, którzy kształcić się będą w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym na czterech wydziałach: Nawigacyjnym, Elektrycznym, Mechanicznym oraz Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa. Mają oni do wyboru 7 kierunków i 34 specjalności I i II stopnia, po których zasilą nie tylko kadry morskie armatorów z wielu krajów świata, ale także kadry menedżerskie firm związanych z naszą gospodarką morską.
Akademia Morska w Gdyni jest prawnym spadkobiercą i kontynuatorem tradycji Szkoły Morskiej utworzonej w 1920 roku w Tczewie, a także: polskich szkół morskich w Londynie i Southampton, kształcących kadry morskie w czasie II wojny światowej, a następnie Państwowej Szkoły Morskiej, Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego i Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Status Akademii o charakterze uczelni publicznej otrzymała na mocy ustawy z dnia 5 grudnia 2001 roku. Do realizowania praktyk morskich ma dwa statki szkole: pierwszy to żaglowiec „Dar Młodzieży”, który w drugiej połowie października zakończy tegoroczny sezon i zostanie poddany pracom remontowo-konserwacyjnym. Natomiast drugim jest statek szkolno-badawczy „Horyzont II”, który wraca do Gdyni ze swego 36 rejsu na Spitsbergen, skąd wiezie do kraju ekipę polskich polarników oraz studentów Wydziału Elektrycznego Akademii Morskiej, kończących praktyki zawodowe.
AMG2
dar4

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin