WARSZAWA: 01:54 | LONDYN 23:54 | NEW YORK 18:54 | TOKIO 08:54

Irish Ferries zamawia kolejny statek. To będzie największy tego typu prom świata

Dodano: 08 sty 2018, 21:25

To już pewne. Irish Ferries będzie miało nowy prom. Statek został już zamówiony. Nowoczesna jednostka stanie się największym promem świata – spośród promów pasażerskich będzie dysponował największą na świecie linią załadunkową dla pojazdów.
Początek roku to nie tylko czas podsumowań, ale również wdrażania w życie nowych planów. Jeśli chodzi o tę drugą kwestię, to wyjątkowo ambitnie do sprawy podeszło Irish Ferries, które właśnie ogłosiło zamówienie nowego promu.
Nowy prom będzie mógł przyjąć na pokład 1800 pasażerów oraz aż 1500 pojazdów osobowych bądź 330 pojazdów ciężarowych. Wszystko za sprawą olbrzymiej linii ładunkowej, której długość wyniesie 5610 metrów. Do załadunku będzie służyło aż pięć pokładów. Pasażerowie zaś dostaną do swojej dyspozycji m.in.: kina, sklepy, bary i restauracje. Na promie przewidziano specjalną przestrzeń dedykowaną kierowcom pojazdów ciężarowych. Nowy prom dla Irish Ferries będzie korzystał ze scrubberów.
Statek zostanie zbudowany w niemieckiej stoczni Flensburger Schiffbau-Gesselschaft. Wartość zamówienia wynosi 165 milionów euro, a wszystkie prace mają się zakończyć do 2020 r.
Nowy prom będzie wykorzystywany przez Irish Ferries do przewozów na trasie Dublin-Holyhead. Zgodnie z planami, ma zastąpić prom Ulysses. W porównaniu z tym ostatnim, zaoferuje aż o 50 procent więcej powierzchni ładunkowej. Jeśli chodzi o zdolności przewozowe pojazdów, będzie to największy na świecie prom typu ro-pax.
Będzie to już drugi nowy prom dla Irish Ferries, który w najbliższej przyszłości dołączy do floty operatora. W stoczni Flensburger Schiffbau-Gesselschaft powstaje dla irlandzkiego przewoźnika także prom W.B.Yeats, który w dziewiczy rejs wyruszy jeszcze w tym roku.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin