WARSZAWA: 05:15 | LONDYN 03:15 | NEW YORK 22:15 | TOKIO 12:15

IV DOBRE REGATY Klubu Sportowego Dobra Marina SZCZECIN 2015

Dodano: 13 paź 2015, 14:13

W dniach 10-11 października br w Szczecinie na jeziorze Dąbie odbyła się kolejna czwarta już edycja Dobrych Regat. Organizatorem był Klub Sportowy Dobra Marina pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego – Pomorze Zachodnie, SLAM Szczecin, firmy PARTNER-SHIP, Marina’Club, Marina Restaurant, Marina Sport, Asprod, RIB-charter. W ciągu dwóch dni ponad 200 osób brało udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Była to rekordowa liczba, zarówno pod względem ilości startujących zawodników jak i kibicujących fanów. Mimo temperatury powietrza nie przekraczającej 9 stopni Celsjusza, nie zabrakło poczucia humoru i zdrowej rywalizacji. W blasku słońca o miejsca na podium zmagało się 68 zawodników w trzech klasach: Optimist, Finn i 420. Rozegrano sześć wyścigów i jeden w klasyfikacji OLDBOY. W grupie wiekowej 25+ na niewielkich łódkach typu OPTYMIST rywalizacja wzbudziła ogromne zainteresowanie. Udział brało aż 22 zawodników, z czego dwóch „z pełnym zanurzeniem” niestety po wywrotce. Najstarszy zawodnik miał 64 lata.
Czuliśmy się jak zamknięci w słoikach – mówili sporych rozmiarów zawodnicy.
Trofeum, puchar IV DOBRYCH REGAT 2015 OLDBOY zdobył Karol Rosner. W grupie załóg dwuosobowych 420 najszybciej dopłynęli do mety Tomasz Śledź i Jakub Ostrowski. W Optimistach gr. B zwyciężyła Adrianna Skrzecz, a gr. A Filip Miłoszewski, natomiast wśród Finów pierwszy był Przemysław Chmura. Pula nagród wyniosła 6000 PLN
Klub Sportowy Dobra Marina działa od 2011 roku w formie stowarzyszenia, które właśnie przekształca się w Organizację Pożytku Publicznego. Wszystko po to, by ułatwić wspieranie nas podmiotom. Bez takiego wkładu i zaangażowania w inicjatywę kształcenia przez żeglarstwo z pewnością nie moglibyśmy dobrze funkcjonować – mówi prezes Klubu Dawid Zbroja
Dzięki wsparciu Klub Sportowy Dobra Marina ma możliwość stale rozwijać się, podejmować kolejne wyzwania i nowe inicjatywy. Jako pierwszy klub w Polsce wprowadził do swoich sekcji kitesurfing. Zrzesza zarówno dzieci, młodzież w wieku szkolnym jak i starszych sympatyków żeglarstwa z Polski i Europy.
PARTNER-SHIP stara się aktywnie zaangażować w promocję i wspieranie żeglarstwa we wszystkich jego formach, szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Żeglarstwo stwarza możliwość wychowania dzieci i młodzieży jak żadna inna dyscyplina sportu, poprzez naukę, pracę, sztukę, kolektyw oraz sport. Cytując Bronisława Miazgowskiego, „Pływałem pod prąd, żeglowałem pod wiatr, przeto wierzę w rzeczy niemożliwe.”, dlatego niech niemożliwe stanie się rzeczywistością, wspierajmy dobre inicjatywy, taką jak Klub Sportowy Dobra Marina – mówi właściciel firmy PARTNER-SHIP, były żeglarz regatowy, a obecnie żeglarz-oldboy Krzysztof Ozygała.
Dobra Marina organizuje także półkolonie, obozy oraz różnego typu kursy i szkolenia żeglarskie w których uczestniczą miłośnicy sportów wodnych. Poza sezonem żeglarskim w Marina Sport Szczecin oraz Floating Arena prowadzą zajęcia ogólnorozwojowe z pływania, gry w squash, badminton, wspinanie się na ściance wspinaczkowej. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki w godz. 16:30-19:00 (w sezonie „martwym” we wtorki 17:30-19:00 oraz środy 18:30-20).
Więcej informacji o klubie można znaleźć na stronie internetowej: www.dobramarina.eu. Zdjęcia i filmy zarówno z IV DOBRYCH REGAT, jak i z zajęć można znaleźć na facebook’owym funpage’u: Klub Sportowy Dobra Marina.
Serdecznie zachęcamy rodziców i dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu!
Nabór do sekcji początkującej Klubu Sportowego Dobra Marina odbędzie się w Marina Sport, na ul. Przestrzennej 11 w Szczecinie, 20.10.2015 r., tj. we wtorek o godz. 15:45 – wówczas dzieci będą mogły od razu zostać na zajęciach do godz. 19:00.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-05-26

1 EUR - 4,5242 1 USD - 4,2156
1 CHF - 4,6634 1 GBP - 5,2074

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin