WARSZAWA: 04:08 | LONDYN 02:08 | NEW YORK 21:08 | TOKIO 11:08

Jackety gotowe do transportu

Dodano: 22 lut 2018, 19:13

Jeśli warunki pogodowe pozwolą, to jutro 23.02.br. w godzinach porannych wielkie fundamenty kratownicowe dla morskich siłowni wiatrowych odpłyną z nabrzeża ST3 Offshore w Szczecinie do niemieckiego Cuxhaven. Konstrukcje przeznaczone są dla duńskiego koncernu energetycznego Ørsted.
Prace załadunkowe rozpoczęły się 18 lutego. Za pomocą 120-metrowej suwnicy bramowej jackety zostały posadowione na barce. Najpierw każda z konstrukcji została podczepiona do ogromnego dźwigu, uniesiona i przeniesiona na barkę na specjalną podbudowę. W zależności od miejsca, na którym stoi jacket fundamenty miały do pokonania od 30 do 90 metrów.
Po odczepieniu konstrukcji od suwnicy, dźwig odjeżdżał i rozpoczynały się prace zabezpieczające jacket na czas transportu morskiego. Zostały zamontowane odciągniki, a siła zastosowanego docisku konstrukcji wynosi kilkaset ton na każdą z trzech nóg jacketa. Całość operacji załadunkowej jednego fundamentu wraz z montażem i pracami zabezpieczającymi wynosiła ok. 24 godzin. Przy sprzyjających warunkach pogodowych transport do Cuxhaven potrwa ok. 6 dni.


fot. ST3 Offshore

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin