WARSZAWA: 02:32 | LONDYN 00:32 | NEW YORK 19:32 | TOKIO 09:32

Jubileusz 90. lecia urodzin kpt. ż.w. prof. Aleksandra Walczaka (zdjęcia)

Dodano: 08 sty 2020, 20:56

8 stycznia 2020 roku w Akademii Morskiej w Szczecinie uroczyście obchodzono jubileusz 90. lecia urodzin byłego rektora uczelni, kapitana ż.w. prof. Aleksandra Walczaka. Na uroczystość przybyły władze uczelni z rektorem prof. Wojciechem Ślączką, rektorzy uczelni morskich z Trójmiasta, wychowankowie profesora, współpracownicy, przyjaciele, rodzina. Laudację wygłosił Dziekan Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie, Paweł Zalewski.
Swoimi przemyśleniami pełnymi zadumy, życiowej mądrości, ale także serdeczności i humoru podzielił się z zebranymi Aleksander Walczak.
– Lekarz, badając stan mojego zdrowia, wyznaczył mi kolejną wizytę na rok 2026 – mówił śmiejąc się profesor.
Obecnie szacowny jubilat analizuje postępy badań związanych z rozwojem sztucznej inteligencji, szukając odpowiedzi na pytania: Czy człowiek jest w stanie wynaleźć i skonstruować urządzenie „mądrzejsze” od swojego wynalazcy? Jakie będą relacje między człowiekiem a stworzoną przez niego sztuczną inteligencją? Jakie korzyści i jakie zagrożenia niosą ze sobą tego typu odkrycia? Takie pytania postawił zebranym prof. Walczak. Dziś odpowiedzi na nie szukają następcy profesora na wielu uczelniach.
– Z pewnym niepokojem spoglądam na przyszłość świata, ale nie tracę wiary w możliwości człowieka wspartego nowoczesną techniką i wierzę w jego zdolności do pokonywania wyzwań, przed którymi stoi ludzkość. Życzę Wam szczęścia, bo ono jest warunkiem realizacji wartości w relacjach z ludźmi i otoczeniem, w którym żyjecie i pracujecie – powiedział na zakończenie swojego wystąpienia prof. Aleksander Walczak.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin