WARSZAWA: 18:22 | LONDYN 16:22 | NEW YORK 11:22 | TOKIO 01:22

Jubileuszowe XV Regaty Unity Line

Dodano: 10 sie 2015, 14:51

W dniach 7 – 8 sierpnia na Zatoce Pomorskiej w pobliżu Świnoujścia odbyły się XV Regaty Unity Line. Jubileusz 20-lecia działalności firmy promowej Unity Line, głównego organizatora, zbiegł się z jubileuszem 15-lecia Regat Unity Line.
W tym czasie regaty od imprezy skupiającej 20 jachtów rozrosły się do zawodów, w których jednorazowo startowało nawet 112 jachtów z Polski, Niemiec, Czech i Danii z ponad 400 żeglarzami. W XV edycji regat wystartowało 48 jachtów, w tym 12 niemieckich ze 175 żeglarzami.
Wyścig odbył się na Zatoce Pomorskiej w pobliżu Świnoujścia, dzięki czemu było to morskie widowisko dla plażowej publiczności. Jednocześnie na plaży w Świnoujściu rozstawiona została strefa Unity Line, w której odbywały się zabawy i konkursy dla wczasowiczów.
Pogoda była zmienna, wiatry szybko zmieniały kierunki od północnego wschodu do zachodu. W piątek 7 sierpnia wiało od 2 do 4 stopni w skali Beauforta, a w sobotę 8 sierpnia od 3 do 0. Flauta jaka zapanowała w sobotę zmusiła organizatorów do odwołania trzeciego wyścigu.

W poszczególnych grupach zwyciężyli:

grupa ORC A jacht „Antidotum” z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

grupa ORC B jacht „Orson” z kpt. Andrzejem Sokołowskim

grupa I KWR jacht „Antidotum” z kpt. Marcinem Mrówczyńskim

grupa II KWR jacht „Xante” z kpt. Radosławem Okińskim

grupa I Open jacht „Dancing Queen” z kpt. Jerzym Matuszakiem

grupa II Open jacht „Aphrodite” z kpt. Norbertem Stoeckerem

grupa III Open „Trochus II” z kpt. Arturem Pomorskim

żeglarze samotni jacht „Awior” z kpt. Edwardem Szymańskim

W klasyfikacji na bezwzględnie najszybszy jacht zwyciężył „Trochus II” z kpt. Arturem Pomorskim przed „Dancing Queen” z kpt. Jerzym Matuszakiem i „Black Magic” z kpt. Danny Stoeckerem.
Na zakończeniu regat obecni byli przedstawiciele firmy Unity Line. Zastępca Dyrektora Unity Line Paweł Wojdalski oraz pracownicy Działu Marketingu. Wraz z Sędzią Główną Izabellą Kidacką oraz pomysłodawcą i organizatorem regat od roku 2001 Piotrem Stelmarczykiem wręczyli statuetki, medale, dyplomy, certyfikaty i nagrody rzeczowe. Puchar Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Szczecinie Bartłomieja Sochańskiego otrzymał kpt. Danny Stoecker z jachtu „Black Magic”, który w klasyfikacji generalnej był pierwszy spośród załóg niemieckich.
Wszyscy żeglarze zaproszeni zostali do kulinarnej uczty przygotowanej przez zespół kucharzy Unity Line pod kierownictwem Szefa Kuchni promu Wolin.
Regaty Unity Line to ważna impreza w ramach Pucharu Bałtyku Południowego, zawsze w czołówce imprez od Świnoujścia do Kaliningradu.
IMG_1390 (Kopiowanie)
IMG_1405 (Kopiowanie)
IMG_1368 (Kopiowanie)
Zdjęcia: Franciszek Długajczyk