WARSZAWA: 23:09 | LONDYN 21:09 | NEW YORK 16:09 | TOKIO 06:09

Już wiadomo, jak będzie się nazywał nowy prom dla Destination Gotland

Dodano: 22 lis 2016, 7:26

Destination Gotland przygotowuje się na moment włączenia do swojej floty nowoczesnego statku. Już teraz armator zdradził, jaka będzie nazwa promu, który wejdzie do eksploatacji już w przyszłym roku.
W piątek w chińskiej stoczni GSI (Guangzhou Shipyard International) odbyła się uroczystość wodowania jednostki, która w 2014 r. została zamówiona przez Rederi AB Gotland, a w barwach Destination Gotland będzie obsługiwała połączenia na popularną Gotlandię. Przy tej okazji ujawniona została również nazwa nowo wybudowanego statku. Będzie on się nazywał Visborg.
Nowy prom pozwoli armatorowi na podniesienie zdolności transportowych. Będzie on miał 200 metrów długości, a na pokład będzie mógł przyjąć 1650 pasażerów. Będzie też statkiem przyjaznym dla środowiska, m.in. dzięki napędowi zasilanemu paliwem LNG.
„To będzie znaczące zwiększenie pojemności w ruchu na Gotlandię” – powiedział Håkan Johansson z Rederi AB Gotland.
Dokładna data wejścia promu na trasę nie jest jeszcze znana. Z informacji ujawnionych przez armatora wynika jednak, że cały proces inwestycyjny przebiega na razie bez opóźnień. Na miejscu znajdują się cały czas przedstawiciele przewoźnika, którzy nadzorują budowę.
Visborg jest jednym z dwóch nowych promów, które mają zasilić flotę Destination Gotland. W ubiegłym roku operator poinformował, że ta sama chińska stocznia zbuduje dla niego jeszcze jeden statek LNG o podobnych parametrach. Ma on zostać dostarczony w 2018 r.
Destination Gotland to firma, która powstała w 1998 r. 100 procent udziałów przewoźnika należy do przedsiębiorstwa Rederi Ab Gotland (do 1999 r. 25 procent udziałów posiadała Silja Line). Armator posiada obecnie w zarządzie cztery promy, które kursują pomiędzy Gotlandią a Oskarshamn i Nynäshamn.
e13895d662c3da6c0f371646a88bd086_m
PromySkat