WARSZAWA: 01:48 | LONDYN 23:48 | NEW YORK 18:48 | TOKIO 08:48

Już wkrótce regaty The Tall Ships Races wracają do Szczecina

Dodano: 06 maj 2024, 15:58

Od 2 do 5 sierpnia Szczecin gościć będzie uczestników finału regat The Tall Ships Races. Do stolicy Pomorza Zachodniego przybędą setki żeglarzy i tysiące gości z całego świata.

Z pewnością już dzisiaj warto zarezerwować sobie ten termin w kalendarzu!

Wśród jednostek, które zapowiedziały swoją wizytę w Szczecinie znajduje się obecnie 9 żaglowców klasy A. Są to jednostki z ożaglowaniem rejowym mające ponad 40 metrów długości. Te największe i najpiękniejsze żaglowce zacumują przy Wałach Chrobrego i Nabrzeżu Starówka gdzie zaprezentują się w najlepszej okazałości.

13 kwietnia rozpoczęliśmy cykl szkoleń dla oficerów łącznikowych. Przez dwa dni grupa około 60 wolontariuszy integrowała się i przećwiczyła w praktyce powitanie jednostek.
Na okręty Marynarki Wojennej ORP Albatros i ORP Mewa czekała miła niespodzianka. Widowiskowe
powitanie skradło serca żołnierzom z 3. Flotylli Obrony Wybrzeża z Gdyni. Ponadto łącznikowi wzięli udział w kreatywnych zabawach i warsztatach i wysłuchali prelekcji nt. bezpieczeństwa. Przed wolontariuszami jeszcze kolejne spotkania, najbliższe już 18 maja. Wszystko po to,
by sprawnie i profesjonalnie zająć się załogami z całego świata, które już niebawem przypłyną do Szczecina.
Do regat muszą przygotować się także żeglarze. W The Tall Ships Races Reprezentacja Szczecina popłynie na dwóch jednostkach: Darze Szczecina oraz Zrywie. Reprezentacja odwiedzi porty w Kłajpedzie, Helsinkach, Tallinie, Turku, Mariehamn oraz oczywiście port finałowy w Szczecinie.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin