WARSZAWA: 12:28 | LONDYN 10:28 | NEW YORK 05:28 | TOKIO 19:28

Klaster Morski Pomorza Zachodniego organizatorem konferencji: „Szczecin i Świnoujście – perspektywy rozwoju portów Pomorza Zachodniego” /zdjęcia/

Dodano: 04 gru 2017, 23:06

4 grudnia br. w Urzędzie Morskim w Szczecinie odbyła się konferencja „Szczecin i Świnoujście – perspektywy rozwoju portów Pomorza Zachodniego”. Organizatorem spotkania był Klaster Morski Pomorza Zachodniego.
– Inicjatywa Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego została bardzo życzliwie przyjęta przez środowisko. Dziękuję wszystkim, którzy już są z nami, a tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad przystąpieniem do klastra serdecznie zapraszam i zapewniam, że naprawdę warto złożyć swój akces- powiedział Dariusz Słaboszewski, przewodniczący Rady Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego i prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A..
Podczas konferencji uroczyście wręczono certyfikaty firmom i instytucjom, które w ostatnim czasie przystąpiły do Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego. Jako pierwszy certyfikat odebrał Paweł Brzezicki, zarządca komisaryczny Polskiej Żeglugi Morskiej. Wśród odbierających certyfikaty byli miedzy innymi: prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, Piotr Redmerski, prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego Andrzej Strzeboński, dyrektor Krzysztof Urbaś z Unity Line, Artur Bejger z Akademii Morskiej w Szczecinie, dyrektor firmy Interoceanmetal Tomasz Abramowski, dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Aleksander Ostasz, dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Wojciech Zdanowicz, oraz dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, Krzysztof Woś.
4 grudnia certyfikaty przystąpienia do klastra otrzymało 18 podmiotów, a w sumie do Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego należy już ok. 70 firm i instytucji.
Pierwszą prezentację „Odrą do portu” przedstawiła szefowa Biura ds. Odrzańskiej Drogi Wodnej, Dorota Dybkowska-Stefek, która omówiła perspektywy rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej z uwzględnieniem korzyści, jakie mogą wynikać z użeglownienia tego szlaku wodnego nie tylko dla firm związanych z żeglugą czy obrotem portowym, ale także dla gmin położonych wzdłuż Odry. To własnie rozwój obszarów nadodrzańskich może przyczynić się do bardziej dynamicznego rozwoju istotnych obszarów naszego kraju.
O realizacji programu znanego pod nazwą „12,5 metra dla Szczecina” dotyczącego pogłębienia toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 m mówił w swoim wystąpieniu dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Wojciech Zdanowicz.
– Obecnie najważniejszymi sprawami dla projektu jest podpisanie umowy o dofinansowanie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz przygotowanie dokumentacji do przetargu głównego, który chcielibyśmy ogłosić jeszcze w tym roku- powiedział Wojciech Zdanowicz, dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.
Aktywność Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego jest widoczna i doceniana przez środowisko czym świadczy choćby stale rosnąca liczba członków klastra oraz obecność członków i sympatyków na różnego rodzaju spotkaniach. Konferencja w Urzędzie Morskim w Szczecinie stała się okazją do przedstawienia wielu problemów czekających jeszcze na rozwiązanie, ale stworzyła także możliwość podsumowania działań, które już dziś realnie wpływają na poprawę kondycji polskiej gospodarki morskiej. Życząc wszystkim członkom i sympatykom sukcesów w podejmowanych działaniach, czekamy na kolejne klastrowe inicjatywy.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-26

1 EUR - 4,3117 1 USD - 3,9776
1 CHF - 4,5208 1 GBP - 5,0435

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin