WARSZAWA: 18:05 | LONDYN 16:05 | NEW YORK 11:05 | TOKIO 01:05

Kolejny futurystyczny prom dla firmy The Fjords. W pełni elektryczna jednostka już w przyszłym roku

Dodano: 20 Lis 2018, 9:13

Firma The Fjords planuje dołączyć do swojej floty kolejny nowy prom. Będzie to już kolejna w jego ofercie w pełni ekologiczna jednostka, która nie będzie emitować szkodliwych dla środowiska związków.
Norweski armator w ostatnim czasie zasłynął rozbudową floty o nowe jednostki, które nie tylko funkcjonują w oparciu o standard „zero emission”, ale również wyróżniają się śmiałym designem. Firma wciąż nie zwalnia tempa. Dwa lata po debiucie promu Vision of the Fjords, w stoczni Brodene Aa powstała siostrzana jednostka – Future of the Fjords, a teraz firma poinformowała o pracach nad kolejnym nowoczesnym i ekologicznym promem. W tej samej stoczni, w której zbudowane zostały dwa wymienione statki, powstaje teraz prom o nazwie Legacy of the Fjords.
„To ruch, który zaskoczy niektórych w branży, ale my postrzegamy to jako naturalny krok w tym wymagającym biznesie” – powiedział Rolf Sandvik, szef firmy The Fjords.
Legacy of The Fjords będzie miał 42 metry długości, 15 metrów szerokości, a na pokład będzie mógł przyjąć 400 pasażerów. Podobnie jak Future of the Fjords, będzie to statek w pełni elektryczny (Vision of the Fjords wyposażony jest w napęd hybrydowy, co oznacza, że może korzystać zarówno z silnika spalinowego, jak i elektrycznego). Pojemność baterii zainstalowanych na statku wyniesie 2 400 kWh. Będzie miał on też zbliżoną do swoich nagradzanych poprzedników charakterystyczną linię.
Nowy statek będzie korzystał ze specjalnie zaprojektowanej, pływającej stacji Power Dock, służącej do ładowania akumulatorów i pozwalającej na szybkie uzupełnienie energii. W przypadku baterii o pojemności 2,4 MWh, proces ten będzie trwał 20 minut.
Firma The Fjords zapowiedziała już, że nowa jednostka, która wejdzie do eksploatacji w lipcu 2019 r., będzie obsługiwała połączenia z Oslo.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-04

1 EUR - 4,5540 1 USD - 3,7851
1 CHF - 4,1003 1 GBP - 5,2717

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin