WARSZAWA: 18:44 | LONDYN 16:44 | NEW YORK 11:44 | TOKIO 01:44

Kolejny incydent w Calais. DFDS znów zawiesza połączenia z portu

Dodano: 27 Lip 2015, 10:27

DFDS powtórnie zdecydowało się zawiesić połączenie promowe pomiędzy Dover a Calais. To efekt incydentu, do jakiego doszło w sobotę. Jak tłumaczą przedstawiciele przewoźnika, ich decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa.
Popularny operator powziął takie kroki po zdarzeniu, do jakiego doszło w weekend. W sobotę w kierunku jednego z promów należących do DFDS wystrzelone zostały flary. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
„W kierunku Malo Seaways wycelowane zostały rakiety, spośród których jedna trafiła w nasz statek” – wyjaśnił rzecznik DFDS Seaways. „W związku z tymi wydarzeniami oraz kierując się względami bezpieczeństwa naszego personelu, naszej floty oraz podróżnych, zdecydowaliśmy się zawiesić połączenia z Calais aż do odwołania”.
Ruch promów należących do DFDS został wstrzymany na trasie Dover-Calais przynajmniej do wtorku. Prom Malo Seaways aż do pojawienia się kolejnego komunikatu o wznowieniu połączenia pozostanie w porcie Calais. Drugi z promów obsługujących trasę przeniesiony został do Dunkierki.
Duński armator zdecydował się na taki krok niecały tydzień po wznowieniu połączenia Dover-Calais. Wcześniejsze jego zawieszenie także było związane z niespokojną sytuacją we francuskim porcie oraz ograniczonymi możliwościami cumowania.
Wydarzenia w Calais mają związek z protestami pracowników SCOP Seafrance, którzy obsługiwali należące do grupy Eurotunnel promy pływające w barwach MyFerryLink. Eurotunnel zdecydował się ograniczyć działalność w zakresie przepraw promowych i wydzierżawić dwa z trzech promów grupie DFDS, co spotkało się z niezadowoleniem pracowników, którzy stanęli w obliczu utraty zatrudnienia.
e6f7eb86455f00eeac074fd25095dcde_M
Źródło: PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-04-12

1 EUR - 4,5330 1 USD - 3,8144
1 CHF - 4,1222 1 GBP - 5,2411

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin