WARSZAWA: 16:22 | LONDYN 14:22 | NEW YORK 09:22 | TOKIO 23:22

Kolejny inwestor w Zachodniopomorskim Centrum Logistycznym

Dodano: 13 wrz 2015, 23:40

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. otworzył oferty w przetargu na 30-letnią dzierżawę terenu znajdującego się w porcie w Szczecinie w obrębie Zachodniopomorskiego Centrum Logistycznego (ZCL).
Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma: Waimea Logistic Park 1 Sp. z o.o. będąca spółką-córką firmy developerskiej Waimea Holding S.A. z siedzibą w Warszawie. Zgodnie z warunkami przetargu, na wydzierżawionym terenie spółka powinna wybudować obiekty budowlane z przeznaczeniem na funkcje: usługową, logistyczną, dystrybucyjną, produkcyjną wraz z infrastrukturą towarzyszącą, niezbędną do wykorzystywania tych obiektów zgodnie z ich przeznaczeniem (biura, pomieszczenia socjalne, miejsca postojowe, drogi, place manewrowe, etc.).
Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. Dzierżawca zobowiązany jest do rozpoczęcia pierwszego etapu inwestycji, w terminie do siedmiu miesięcy od daty uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Drugi etap powinien zostać zrealizowany w terminie 24 miesięcy od daty zakończenia pierwszego etapu inwestycji. W pierwszym etapie inwestor zobowiązany jest do wybudowania obiektu lub obiektów o łącznej powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 30.000 m kw. W drugim etapie powierzchnia użytkowa wybudowanych obiektów lub obiektu powinna wynosić 10.000 m kw.
Na najbliższym posiedzeniu Rada Nadzorcza ZMPSiŚ S.A. powinna zatwierdzić prawidłowość przeprowadzenia procedury przetargowej, a następnie Minister Skarbu Państwa, będzie mógł wydać zgodę na zawarcie umowy dzierżawy.
100_4488