WARSZAWA: 03:13 | LONDYN 01:13 | NEW YORK 20:13 | TOKIO 10:13

Kolejny sezon Wycieczkowców w Porcie Gdynia-początek już 7 maja !

Dodano: 12 mar 2015, 20:19

Już tradycyjnie – wraz z nadejściem maja w gdyńskim porcie rozpoczyna się sezon turystyczny. Zainauguruje go 7 maja pływający pod włoską banderą statek pasażerski „Costa Pacifica”. Będzie to jedno z siedmiu zawinięć tego statku do gdyńskich nabrzeży. „Costa Pacifica” mierzy 290,2 m długości i jest jednym z największych statków wycieczkowych, który w tym roku przybędzie do Gdyni.
Najdłuższym z odwiedzających port statków pasażerskich, podobnie jak w zakończonym we wrześniu ubiegłego roku sezonie, będzie „Celebrity Eclipse” o długości 317 metrów. Ogromne statki przybijać będą do gdyńskich nabrzeży aż 48 razy. Średnia długość statków wycieczkowych awizowanych na nadchodzący sezon wyniesie 226,15 m.
Najczęstszym gościem (10 zawinięć) w tym roku będzie jednostka „AIDAdiva”.To pierwszy ze statków najnowszej generacji linii Aida Cruises, zbudowany w 2007 roku. To właśnie Diva zrewolucjonizowała cruising i jako pierwszy statek na swoim pokładzie nie ma teatru, czyli tej części rozrywki z którą kojarzone są w dużej mierze rejsy. Armator postanowił inaczej zagospodarować powierzchnię, a brak sceny wykorzystał m.in. tworząc więcej pomieszczeń sportowo – rekreacyjnych. Okazało się to wielkim sukcesem i w dniu dzisiejszym możemy już podziwiać kolejne siostry Divy, a są to między innymi: AIDAbella, AIDAcara, AIDAluna, AIDAblu, AIDAsol i AIDAmar. Na pokładzie „AIDAdivy” znajdują się: biblioteka, galeria, sklepy, kafejka internetowa, basen, jacuzzi, sauna, salon piękności, Aida Body & Soul Spa, Centrum Fitness, boisko do siatkówki, kort do squasha, symulator do gry w golfa, ścieżka do joggingu, boisko do koszykówki.
Inną atrakcją tegorocznego sezonu będą zawinięcia statków bandery maltańskiej, należących do klasy Millenium – znanego już z ubiegłorocznego sezonu „Celebrity Eclipse” oraz „Celebrity Infinity”, eleganckiego statku z przestronnymi pokładami i kabinami oraz doskonałą kuchnią i gotowaniem „na żywo” w restauracjach specjalnych.
Zakończenie sezonu odwiedzin imponujących statków-hoteli w Porcie Gdynia przewidziane jest na 15 października, kiedy to przy nabrzeżu gdyńskiego portu zacumuje „AIDAcara”.
2014.06.18_fot. T.Urbaniak