WARSZAWA: 02:13 | LONDYN 00:13 | NEW YORK 19:13 | TOKIO 09:13

Kolejowe Przedsiębiorstwo Spedycyjne uruchomiło pierwszy pociąg intermodalny na trasie Świnoujście-Wrocław-Świnoujście

Dodano: 21 gru 2017, 8:19

W dniach 12-15 grudnia Kolejowe Przedsiębiorstwo Spedycyjne (KPS) uruchomiło pierwszy pociąg intermodalny, który załadowany naczepami drogowymi pokonał trasę Świnoujście-Wrocław-Świnoujście. Był to pilotażowy przejazd, którego głównym zadaniem była weryfikacja wszelkich założeń organizacyjnych projektu. To był bardzo ważny test dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia.
Tego rodzaju przewóz był najprawdopodobniej pierwszym w historii kolei w Świnoujściu, w historii zaangażowanych terminali oraz przewoźnika kolejowego, który go zrealizował. Otwiera nowe możliwości przewozowe, a przede wszystkim zamienia wreszcie hasło „tiry na tory” w realną rzeczywistość.

W przedsięwzięciu, oprócz zespołu Kolejowego Przedsiębiorstwa Spedycyjnego udział wzięli: Terminal Promowy Świnoujście, EuroTerminal Świnoujście, przewoźnik kolejowy Majkoltrans, Terminal Kontenerowy Schavemaker w Kątach Wrocławskich i przewoźnicy samochodowi Carmot oraz Mega Container. Nadawcą naczep była norweska firma Bring Linehaul, a wagony wypożyczyła szwajcarska Wascosa.
W najbliższym czasie zostanie dokonana analiza i ocena tego pilotażowego projektu. Już dziś wiadomo, że organizacja całego łańcucha zostanie ulepszona, a „wąskie gardła” wyeliminowane. Następne pociągi pojadą już w stałym rozkładzie jazdy i będą z pewnością doskonałą alternatywą dla przewozów drogowych.

-Pilotaż udowodnił, że przewóz kolejowy może być sprawnie przeprowadzony i bardzo szybki. Można więc przyjąć, że po zakończeniu modernizacji głównych szlaków kolejowych będzie to znakomita alternatywa dla przewozów samochodowych. Obecnie dla przygotowanego pociągu szukamy jeszcze dobrej nazwy- mówi Andrzej Górnikiewicz z Kolejowego Przedsiębiorstwa Spedycyjnego.
Nasz portal infomare.pl od samego początku kibicuje całemu przedsięwzięciu cieszymy się, że pierwszy przejazd udało się sprawnie zrealizować i życzymy powodzenia w kolejnych działaniach.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin