WARSZAWA: 03:55 | LONDYN 01:55 | NEW YORK 20:55 | TOKIO 10:55

Koncert charytatywny – Razem dla Marty

Dodano: 28 Maj 2018, 17:50

W niedzielny wieczór, 27 maja, na Łasztowni odbyły się dwie charytatywne imprezy – występ Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie oraz koncert szantowy zgromadziły szczecinian oraz bliskich i przyjaciół Marty Barańskiej, nauczycielki akademickiej, żeglarki, naszej koleżanki. Spotkaliśmy się, by wesprzeć ją w walce z chorobą, z którą obecnie się zmaga – rzadkim schorzeniem, chorobą Cushinga pochodzenia przysadkowego.
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zaśpiewał utwory z repertuaru rozrywkowego w morskim klimacie – nie zabrakło „Parostatku” oraz „Kapitańskiego tanga” i wielu innych.

Koncertowi towarzyszyła projekcja wideo nagranego przez wszystkich, którzy chcieli wesprzeć Martę Barańską dobrą energią i uśmiechem – jej przyjaciół, rodzinę, ale też szczecinian, którzy jej nie znają, a zechcieli zaangażować się w pomoc – „Film z mocą” – jak określiła go prowadząca imprezę Anita Piotrowska, koordynatorka projektu. Podczas spotkania głos zabrali też najbliżsi Marty, a także współpracownicy – dziekan Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Stanisław Iwan, prorektor ds. nauczania Agnieszka Deja.
Po pierwszej części imprezy, goście oraz Chór przeszli na nabrzeże, by wziąć udział w koncercie szantowym na pokładzie żaglowca Fryderyk Chopin, gdzie zagrali Mirek „Koval” Kowalewski, Marek Roman oraz Qftry, choć początek koncertu pod masztami dał jeszcze jeden występ Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie.
Imprezę prowadzili Anita Piotrowska i Marcin Jarczyński. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Podróże bez Granic, a swe gościnne progi otworzyły Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz pokład żaglowca Fryderyk Chopin. W imprezie udział wzięła sama Marta, która dziękowała za całą pozytywną energię, którą otrzymuje już od kilku tygodni, odkąd powstała inicjatywa na rzecz wsparcia jej w walce z chorobą. Wiemy już, że podczas obu koncertów udało się zebrać ponad 11 tysięcy złotych! To jednak nie koniec możliwości – każdy, kto chciałby pomóc, może zgłosić się do Fundacji Podróże bez Granic, która zajmuje się pomocą Marcie Barańskiej: http://fundacja.podrozebezgranic.pl/info/1983/pomoz-w-leczeniu-marty-baranskiej/


Akademia Morska w Szczecinie

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-05

1 EUR - 4,5793 1 USD - 3,8393
1 CHF - 4,1313 1 GBP - 5,3056

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin