WARSZAWA: 12:49 | LONDYN 10:49 | NEW YORK 05:49 | TOKIO 19:49

Konferencja logistyki morskiej w Gdyni

Dodano: 21 maj 2015, 10:14

W poniedziałek i wtorek (18 i 19 maja) w Gdyni odbyła się konferencja poświęcona logistyce morskiej (Maritime Logistics Conference). Głównym inicjatorem i organizatorem konferencji był Oddział Logistyki COM-DKM.
Zebranych uczestników przywitał Dowódca Centrum Operacji Morskich – Komponentu Morskiego wiceadmirał dr Stanisław Zarychta. Z ramienia COM-DKM w konferencji uczestniczyli: kmdr Jarosław Pilarczyk oraz kmdr ppor. Maciej Lewandowski. Inspektorat Marynarki Wojennej reprezentował kmdr por. Bogdan Liput. W obradach uczestniczył również przedstawiciel Dowództwa Sił Morskich NATO (Maritime Command – MARCOM) pod Londynem kmdr Gustaw Michalec.
Głównym celem spotkania była dyskusja nad możliwymi kierunkami rozwoju i dopracowaniem procedur w obszarze logistyki pomiędzy dowództwami i strukturami podległych im sił NATO. Spotkaniu towarzyszyła także wymiana poglądów na temat obecnej sytuacji zabezpieczenia logistycznego NATO i licznych projektów wpływających bezpośrednio na sektor morski. Na konferencji omówiono wnioski płynące z analizy ćwiczeń i operacji morskich z poprzednich lat, a także kwestie mobilności wsparcia logistycznego i tzw. wsparcia „państwa-gospodarza” (Host Nation Support).
Konferencja odbyła się po raz drugi po ośmioletniej przerwie, a po raz pierwszy w Polsce. W tym roku, z inicjatywy polskich oficerów, połączono ją z obradami Grupy Roboczej Maritime Logistics and Replenishment at Sea (ML&RAS WG), które rozpoczną się w środę, 20 maja. Dzięki temu wnioski z konferencji można przenieść bezpośrednio na szczebel Grupy Roboczej, która decyduje o kształcie dokumentów doktrynalnych NATO. To na ich podstawie tworzone są następnie procedury stosowane w ćwiczeniach i operacja NATO.
1305_TN
1308_TN
Źródło:Centrum Operacji Morskich – Dowództwo Komponentu Morskiego

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-30

1 EUR - 4,7160 1 USD - 4,3258
1 CHF - 4,7054 1 GBP - 5,3609

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin